Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Співпраця НДО та закладів культури

Editor's Choice

Сучасні умови спонукають до трансформації усі сфери діяльності суспільства, що спричиняє виникнення нових потреби та пріоритетних напрямків роботи. Бібліотеки не лишись осторонь. Ви, напевно, чули про запровадження  цифрового розвитку бібліотек від  Міністерства цифрової трансформації України. Але це лише частка змін, які визначають діяльність бібліотек, потрібно занурюватися у це питання глибше. Зокрема, Леонід Жовтило, випускник освітніх програм Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) та активний громадський діяч, попрацював з бібліотекарями Херсонщини і визначив як  бібліотека може стати центром місцевої активності громади за сучасних умов:

Editor's Choice

77026056_2628888694023612_2248491185628774400_nПропонуємо поринути у приклад неформального навчання й активізації громади від Іванни Білик, випускниця проекту «Школа громадської участі-4», тренінгу для тренерів, членкині ГО “Ми діємо для розвитку громади”:

Які причини низької активності громади? Що потрібно зробити, щоб активізувати населення? Як можна вирішувати проблеми у своєму населеному пункті і які інструменти громадської участі допоможуть у цьому?

На усі ці питання шукали відповіді учасники тренінгу “Активізація населення щодо розвитку громади”, що був проведений 25 листопада 2019 р. у Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці. Тренеркою виступила Іванна Білик.

Editor's Choice

Якщо тобі не байдужа доля країни, то ти повинен неодмінно виконувати головну умову - працювати. І працювати добре!

Вважала так завжди і це було моїм головним принципом в роботі, хоча я, як і багато інших, не змогла уникнути такої проблеми, як «професійне вигоряння». Так було недовго, адже все в нашому житті можна змінити, варто лише захотіти: якось переглядаючи новини у Facebook, я відкрила для себе веб-сторінку «Центр місцевої активності», підписалась на неї і щоразу щось там для себе знаходила і занотовувала. Дописувачі із різних регіонів України ділились своїми успіхами в розвитку громад. Для мене це було щось «захмарне», адже в нас (смт.Іванків Київської області) на даний момент, грудень 2018 року, ще не створено ОТГ. Але громада має розвиватись попри всі закони і рамки. Тому і вчилась на досвіді інших.

Editor's Choice

Реформа органів місцевого самоврядування відкрила нові перспективи перед громадами. У зв’язку зі створенням об’єднаних територіальних громад роль закладів культури, особливо на селі, має всі шанси стати рушієм розвитку громадської думки та активності всієї громади. ОРБІКЦ всіляко сприяє цьому. Нагадаю, що ОРБІКЦ (благодійне товариство «Олександрійський районний благодійний інформаційно-консультативний центр») – це товариство ентузіастів, аніматорів, лідерів, небайдужих людей, які надихають одне одного та всіх навколо на досягнення мети, на реалізацію ідей, які направлені на позитивні зміни в громадах Олександрійщини і не тільки.

Editor's Choice

Приютівська бібліотека філія широко впроваджує знання, набуті в Школі громадської участі -4. А саме, в роботі молодіжної ради селища Приютівка, яка зібрала в своє коло - молодих, креативних учасників, це і вчителі, художниця, священник.

При Приютівській бібліотеці-філії проходять волонтерські навчання англійської, зустрічі зі священником і т.д., засідання молодіжної ради , щодо розвитку культурних традицій селища.

Уже ведеться підготовка до Різдвяних свят , де ми разом з дітьми привітаємо людей похилого віку зі святами , та вручимо подарунки які діти разом зі своїми рідними створюють своїми руками на майстерні творчості.

Сторінка 1 із 7