Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Розвиток громад

Editor's Choice

Національний карантин вніс значні корективи у культурне життя Герцаївщини. Через епідемію бібліотека закрила двері для відвідувачів, всі масові заходи були  скасовані, зв'язок з користувачами бібліотеки - обірвався. Після проголошення карантину все зосередилося онлайн, бібліотекарі були вимушені переформовувати свою роботу, вивчати онлайн можливості, опановувати нові програми та інструменти взаємодії з читачами.

Editor's Choice

Чи замислювалися ви над тим, що нас оточують безліч скарбів? Старовинні предмети побуту, посуд, рушники, сорочки, світлини, пісні, рецепти, спогади, розповіді про традиції та обрядодії - все це наша історико-культурна спадщина. Збір даної інформації та історичних предметів дають знання про життя українців дорадянського і ранньорадянського час, що в цілому розширюють  пізнання про наших пращурів. Наш обо'язок відшукувати, зберігати та оберігати історичні скарби.  А от як же збірати скарби - розповіла Олена Мітюрина на вебінарі «У пошуках скарбів» 23 лютого 2021 року, що проводився в рамках проєкту «Інструменти розвитку місцевої активності в умовах кризи»*.

Editor's Choice

Молодіжна рада селища Приютівка створена при Приютівській бібліотеці-філії, виросла в серйозний осередок молодіжної активності, який є прикладом для інших та заохочує стати його учасником. Молодь має бажання і змогу брати участь в молодіжних проектах, ініціативах, ділитися ідеями та втілювати зміни на краще в Приютівській ОТГ.

Задля розвитку та посилення громадської активності у Приютівській ОТГ, більш активної співпраці з населенням громади та в умовах необхідності підтримки громадських ініціатив, депутати Приютівської селищної ради рішенням від 17 грудня №482 «Про затвердження Програми підтримки ініціатив жителів Приютівської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік» підтримали проведення в наступному році заходів, спрямованих на залучення громадськості до процесів формування, реалізації та розвитку різних форм співпраці влади з громадою, вивчення громадської думки.

Editor's Choice

Чи можна назвати реалізації громадських ініціатив - кулінарією з особливими рецептами? Якщо у вас сумніви, що ні - Олена Андрушкевич вас переконає - "Якщо ми почнемо щось робити і це справді буде нас захоплювати, якщо ми будемо віддавати душу – то буде приходити апетит".

В рамках проєкту «Інструменти розвитку місцевої активності в умовах кризи»* розпочато другий етап його реалізації, а саме проведення його учасниками власноруч розроблених вебінарів з тематики, що наближена до їх діяльності. Перший вебінар було проведено 22 лютого 2021 року Андрушкевич Оленою на тему «Як збільшити апетит до активності? Корисні рецепти». Метою вебінару було донести до глядачів важливість пошуку своєї ідентичності, унікальної ідеї для розвитку громади. Онлайн-захід був напрочуд цікавим і мотивуючим, оскільки Олена застосувала алегорію,  порівнюючи громадську діяльність з кулінарією, з тим, що реалізація будь-якої ініціативи схожа на добрий рецепт.

Editor's Choice

І кожна мрія, додаючи до неї дію, обов’язково стає реальністю! Вже створенні об’єднані громади і велика кількість повноважень передана органам місцевого самоврядування, а саме прийняття рішень буде здійснюватися на місцевому рівні. Та від мешканців громад також залежить, в яких умовах вони будуть жити, бо хто як не люди знають, що для них краще.

Сторінка 1 із 23