Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Розвиток громад

Editor's Choice

Молодіжна рада селища Приютівка створена при Приютівській бібліотеці-філії, виросла в серйозний осередок молодіжної активності, який є прикладом для інших та заохочує стати його учасником. Молодь має бажання і змогу брати участь в молодіжних проектах, ініціативах, ділитися ідеями та втілювати зміни на краще в Приютівській ОТГ.

Задля розвитку та посилення громадської активності у Приютівській ОТГ, більш активної співпраці з населенням громади та в умовах необхідності підтримки громадських ініціатив, депутати Приютівської селищної ради рішенням від 17 грудня №482 «Про затвердження Програми підтримки ініціатив жителів Приютівської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік» підтримали проведення в наступному році заходів, спрямованих на залучення громадськості до процесів формування, реалізації та розвитку різних форм співпраці влади з громадою, вивчення громадської думки.

Editor's Choice

І кожна мрія, додаючи до неї дію, обов’язково стає реальністю! Вже створенні об’єднані громади і велика кількість повноважень передана органам місцевого самоврядування, а саме прийняття рішень буде здійснюватися на місцевому рівні. Та від мешканців громад також залежить, в яких умовах вони будуть жити, бо хто як не люди знають, що для них краще.

Editor's Choice

Світ змінюється дуже швидко, як ніколи і все більше переконує нас використовувати цифрові комунікації. Відкритий доступ до нових технологій змінює наше звичне життя та роботу. Але необхідно вміти використовувати надані нам інформаційні можливості правильно і з користю для жителів громади, щоб і вони могли ефективно взаємодіяти в різних умовах та обмеженнях. 

Editor's Choice

Однією із важливих реформ для українського суспільства є реформа децентралізації, яка є складовою євроінтеграційних зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. І щоб завершити реформу ще існує багато завдань та рішень, які необхідно вирішити та укласти в уряді. І цей процес є тривалим.

Ефективну реалізацію реформи на фактично фінальній стадії, на жаль, гальмує низький рівень обізнаності суспільства в питаннях щодо неї. Реформа здійснюються в кращому випадку для людей, але без їх участі, що веде до затягування створення об’єднаних територіальних громад і завершенню процесу децентралізації відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.

Постає вагома потреба організації масової комунікації для мало поінформованих громадян щодо можливостей вирішення тих проблем, до яких громадська думка є достатньо чутливою в умовах децентралізації.

Актуальним є обмін досвідом та формування мережі громадських активістів на місцях, які заповнюватимуть прогалини, які перешкоджають успішній євроінтеграції.

Партнерський проєкт Фонду Конрада Аденауера та Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) сприятиме посиленню громадського моніторингу втілення Угоди про Асоціацію з питань реформи децентралізації в Україні, шляхом поліпшення поінформованості громадян та залучення місцевих лідерів до публічного діалогу для належної імплементації Європейських реформ на місцевому рівні. В рамках проєкту буде проведено серія онлайн-семінарів, де учасники/учасниці матимуть можливість перейняти досвід реалізації громадських ініціатив, які слугують інструментами локальної дії та поділяться досвідом реалізації громадських ініціатив в умовах децентралізації. Цільова аудиторія- громадські активісти/ активістки, представники органів місцевого самоврядування, закладів культури.

За результатами вебінарів буде підготовлено 2 видання електронної версії інформаційного бюлетеню «НДО-Інформ» задля посилення інформаційного обміну з питань створення та функціонування потужних об’єднаних територіальних громад та реалізації громадських ініціатив в умовах децентралізації на місцевому рівні. Також, в рамках проєкту буде підготовлено електронна версія видання з результатами та матеріалами вебінарів. Всі наробки проєкту будуть розповсюджені в мережі Інтернет, на вебресурсах ІСКМ.

Оксана Набока, координаторка проєкту

 

* Матеріал взятий з бюлетеню “НДО-Інформ” №2(59)

Editor's Choice

Онлайн життя, робота, спілкування… як робити це ефективно та безпечно навчалися громадські активісти с. Соколівське Кіровоградський район Кіровоградської області. 17-18 жовтня 2020 року Інститутом соціокультурного менеджменту проведено другий тренінг «Реалізація громадських ініціатив в епоху діджиталізації» в рамках проєкту «Перехід до цифрового мислення»*. Тренінг проводили тренерки ІСКМ Олена Кваша та Анастасія Шевченко.

Діджиталізація, медіаграмотність, цифрова компетентність із підґрунтям безпеки та захисту персональних даних – основа даного тренінгу, тож коротко про головне:

Цифрова грамотність, тобто вміти впевнено користуватися смартфоном і комп’ютером  - це одна із ключових навичок 21 століття. Проте за даними дослідження, яке було проведено у 2019 подане Міністерством цифрової трансформації України – 53% українців володіють цифровими навичками нижче базового рівня. Це значить, що більшість українців не можуть використовувати переваги сучасного діджиталізованого світу.

Статистичні дані підштовхнули учасників тренінгу до обговорення – яка ситуація у с. Соколівське, яких знань не вистачає, до чого громаді треба прагнути. Зокрема, актив громади стоїть за діяльністю культурного осередку (будинок культури, молодіжна рада). Молодь рухає громаду вперед, актуалізуючи можливості цифрового світу – активні взаємодія через соціальні мережі (Facebook в пріоритеті), створення візуального та інформаційного контенту.

Виокремимо саме візуальний та інформаційний компонент як окремих блоків навчання на тренінгу. Щодо візуального контенту – учасники та учасниці дізналися про графічні редактори, що можна безкоштовно використовувати для створення цікавих та креативних матеріалів. Неабияк учасників цікавив процес створення та монтажу відео, у відповідь на що учасники познайомилися із додатками редагування відео на смартфонах. Обговорили важливий аспект при зйомці - чергування кадрів і планів. Учасники та учасниці ділилися своїм досвідом створення відео та ситуаціями, у яких виникали труднощі.

Правильне написання інформаційних матеріалів для донесення важливого до односельчан – ще один із важливих моментів навчання на тренінгу. Тренерка розповіла про структуру створення інформаційного повідомлення, формулювання цікавого заголовку та сюжетної лінії у цілому. Необхідний аспект, що був донесений до учасників – важливість орієнтування і чітко визначати свою цільову аудиторію. Попрацювавши у групах, учасники створювали портрет своєї цільової аудиторії та шляхи залучення її до активного соціокультурного життя.  

В часи масових фейків та джинси, варто критично сприймати інформацію. Тож учасники отримали базис знань з медіарамотності та її ключових принципів, розглянули за якими ознаками можна розпізнати неправдоподібну інформацію та оволоділи методикою фактчекінгу.

Отже, динамічний тренінг із активними учасниками – поштовх до локальних змін. Тренінг «Реалізація громадських ініціатив в епоху діджиталізації» є другим з передбачених чотирьох тренінгів в рамках проєкту «Перехід до цифрового мислення», попереду ще дві громади Кіровоградської області отримають базис знань з діджитал розвитку громад. Винятковою особливістю проєкту є ще й подальша можливість для учасників взяти участь у тематичних вебінарах, що допоможуть закріпити здобуті знання та отримати нові інструменти розвитку громад на локальному рівні.

*Проєкт здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

У зв’язку із карантинними обмеженнями тренінг проводився із дотриманням всіх санітарно-епідемічних вимог, всі учасники та учасниці отримали засоби індивідуального захисту (маски) та антисептичні засоби, на початку кожного дня тренінгу здійснювався температурний скринінг; всі дії на тренінгу здійснювалися із дотриманням бактеріальної безпеки та гігієни.

 

Сторінка 1 із 23