Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Центри місцевої активності

Editor's Choice

Герцаївщини виступають посередниками між владою та громадою. До 2017 року був єдиний Герцаївський район до якого входило 24 села, але все змінилося осінню, коли утворилася Острицька ОТГ. А відтак і предметом обговорення стали такі нагальні питання, як збереження бібліотечної мережі в умовах децентралізації, правові аспекти функціонування бібліотек в об’єднаних територіальних громадах (зокрема, питання реорганізації ЦБС та утворення публічної бібліотеки ОТГ, алгоритм передачі бібліотек-філій ЦБС до ОТГ), варіанти організації мережі публічних бібліотек, структура та штати публічної бібліотеки, організація бібліотечного фонду та бібліотечного обслуговування в публічній бібліотеці об’єднаної територіальної громади, поради по комплектуванню фонду.

Editor's Choice

 

Реформа децентралізації є ключовим процесом в Україні, яка сприяє реалізації інших важливих реформ в розбудові місцевого самоврядування. Після навчання в ІСКМ, Уманська міська централізована система бібліотек, поряд з іншими пропагандами, велику увагу приділяла питанням децентралізації.

Найбільшим досягненням в цьому напрямку став виграш грантового проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Протягом останніх трьох років було проведено чимало інформаційних заходів та консультацій з питань децентралізації.

Editor's Choice

Про розвиток зеленого туризму від колег з Польщі на Кіровоградщині розповідає «НДО-Іфнорм» Збігнев Меруньськи, Центр активності локальної, Польща.

Збігнєв, наразі ви тісно співпрацюєте з працівниками культури на Олександрійщині Кіровоградської обл. Розкажіть нам чим саме ви займаєтеся і які вже є результати співпраці?

– Декілька років тому на тренінгах в рамках проекту Інституту соціокультурного менеджменту «Школа громадської участі», я познайомився з його учасницею Тетяною Шоколовою. Ми ще тоді домовилися про ідею співпраці, реалізації спільної ініціативи. Ми з Тетяною поспілкувалися і визначили, що на Олександрійщині Кіровоградської області є  села, якs хочуть розвивати сільський зелений туризм, а також актуальною є потреба представлення польського досвіду в Олександрійському районі.

Editor's Choice

Наявність бібліотек у громадах Польщі є обов’язковою і це закріплено законодавчо, чого навпаки не скажеш про будинки культури. Будинок культури можна закрити за рішенням ради ґміни та підписом мера, якщо на те є вагома причина. В той же час, бібліотеку закрити неможливо. Бібліотека повинна бути в кожній адміністративній одиниці, тобто ґміни. У Польщі не має ґміни без бібліотеки, оскільки іноді бібліотека є єдиним громадським місцем, де люди можуть збиратися для співпраці.

Я працюю в Малопольському інституті культури, це обласний заклад культури, що в стратегічному плані служить тому, щоб підтримувати заклади культури на території Малопольської області (воєводства) – місцеві заклади культури, дома і центри культури, громадські бібліотеки.

Editor's Choice

Наш польський партнер Збігнєв Мерунські, експерт з місцевого розвитку асоціації "Центр активності локальної" та його колега Віолетта Анішкевич, провели майстер-клас 09-10 липня 2019 року в Олександрійському районному будинку культури для 18 учасників - працівників будинків культури, бібліотек, представників влади місцевого самоврядування та громадських активістів Новопразької, Попельнастівської та Приютівської об'єднаних територіальних громад, відділу культури і туризму Олександрійської районної держадміністрації, Олександрійського районного будинку культури, Олександрійської централізованої бібліотечної системи по ознайомленню з польською моделлю місцевого центру активності, реалізованої в будинках культури і бібліотеках.

Сторінка 1 із 4