Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Висновки аудитів

«Національний діалог» у Слов’янську: підводимо підсумки

Метою проекту «Національний діалог», який здійснюється Міжнародним Центром перспективних досліджень (МЦПД) є ініціювання та проведення національного діалогу між регіональними елітами та лідерами думок щодо подальшого розвитку України як цілісної та суверенної держави. В рамках проекту було проведено 22 круглі столи по регіонам України. На яких було представлено результати соціологічного опитування по Україні та регіонам щодо ставлення жителів до історичних подій, зовнішньополітичних векторів, ціннісних орієнтирів, а також мобільності громадян України.

Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) виступив регіональним партнером проекту у Кіровоградській області. 5 липня 2015 року було проведено підсумковий захід в рамках проекту у м. Слов’янськ, де саме в цей час було організовано форум «Донбас-Україна». Порядок денний, в річницю визволення міста від окупації, МЦПД виступив співорганізатором заходу у Слов’янську. Форум зібрав близько 300 людей, переважно з Донецької та Луганської областей, а також представників інших регіонів (зокрема, і представника ІСКМ Оксану Набоку), які були партнерами проекту. Головною метою форуму було зосередити всю увагу на постраждалий регіон і разом знайти способи вирішення актуальних проблем. В рамках Форуму було чотири тематичні блоки, які учасники мали змогу довільно відвідати.

Учасники-партнери МЦПД зібралися за спільним круглим столом «Започаткування національного діалогу в Україні: через подолання стереотипів до об’єднання». Після обговорення важливих питань, серед яких «Чи існують шляхи перетворення слабких сторін у сильні? Як перейти від протистояння до співпраці?» та інші,  учасники перейшли до публічної дискусії та вироблення плану спільних дій.

ІСКМ