Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Новини

Editor's Choice

Задля психологічної адаптації ВПО у нових громадах, їх участі у житті громади, ініціативах, заходах, що проводяться на базі закладів культури у громадах Кіровоградської області Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) оголошує конкурс на участь в навчальній програмі для працівників/працівниць закладів культури Кіровоградської області в рамках проєкту «Шлях адаптації», який фінансується в межах проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Хто може взяти участь: працівник/працівниця закладу культури, що розташований на території територіальної громади Кіровоградської області (клуб, будинок культури, бібліотека, музей тощо), що став платформою для реалізації ініціатив/заходів/діяльності та роботи з ВПО.

В рамках проєкту планується реалізація навчальної програми, яка включає:

  • проведення двох 2-денних тренінгів для 2 груп (10 осіб кожна) з основ психологічної допомоги ВПО;
  • проведення тренінгу по обміну досвідом серед працівників/працівниць закладів культури.

Оскільки кількість учасниць/учасників обмежена, відбір буде здійснюватися на конкурсних засадах. Для участі у конкурсному відборі необхідно заповнити анкету та надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 17:00 07 листопада 2022 року (у темі листа зазначити Конкурс для працівників/працівниць культури).

Завантажити анкету Анкета на участь_ІСКМ_заклади культури

Проведення тренінгів заплановано офлайн у м. Кропивницький. Проживання, харчування та компенсація транспортних витрат за рахунок організаторів. У зв’язку із ситуацією в країні обов’язкова наявність бомбосховища.  

По завершенню навчальної програми кожен учасник/учасниця отримають комплект роздаткового матеріалу для проведення ініціатив самостійно у громадах.

Рішення конкурсної комісії остаточне та не підлягає оскарженню.

Надсилаючи заповнену анкету, ви надаєте згоду на обробку персональних даних.

З будь-яких питань пишіть, будь ласка, на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , або телефонуйте за номером +38 (067) 131 80 15

Сторінка у Facebook:  Інститут соціокультурного менеджменту

Детальніше про проєкт «Шлях адаптації»

Editor's Choice

Задля відкриття нових можливостей для жінок, які внаслідок російської агресії втратили можливість жити та розвиватися у своїх громадах, Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) оголошує конкурс для жінок – переселенок на участь в проєкті «Шлях адаптації», який фінансується в межах проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини. Це можливість отримати знання та навички, які допоможуть їм стабілізуватися економічно зараз і в майбутньому, де б ви не були.

В рамках проєкту планується реалізація навчальної програми, яка включає:

  • проведення навчальних семінарів з масажу для 2-х груп жінок-переселенок (кожна група – 5 осіб);
  • проведення тренінгу для жінок-переселенок, що пройшли навчання з масажу по просуванню власних послуг в мережі Інтернет.

Оскільки кількість учасниць-ВПО обмежена, відбір буде здійснюватися на конкурсних засадах (конкурс анкет та співбесіда). Для участі у конкурсному відборі необхідно заповнити анкету та надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 17:00 01 листопада 2022 року (у темі листа зазначити Конкурс _Курси з масажу).

Навчання безкоштовне. По завершенню курсів кожна учасниця отримає набір устаткування та матеріалів для продовження самостійної роботи. 

Завантажити анкету Анкета на участь жінок-переселенок_ІСКМ

Рішення конкурсної комісії остаточне та не підлягає оскарженню.

Надсилаючи заповнену анкету, ви надаєте згоду на обробку персональних даних.

З будь-яких питань пишіть, будь ласка, на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , або телефонуйте за номером +38 (067) 131 80 15

Сторінка у Facebook:  Інститут соціокультурного менеджменту

Детальніше про проєкт «Шлях адаптації»

Editor's Choice

Саме так можна сказати про тренінг «Просування власних послуг в мережі Інтернет», що відбувся 12.08.22 в м. Кропивницький в рамках проєкту Інституту соціокультурного менеджменту(ІСКМ) «Адаптація через культуру» *. Учасницями тренінгу стали 16 жінок-переселенок, які раніше проходили навчання з перукарської майстерності та масажу. Ці події широко висвітлювались ЗМІ, зокрема, такими як, Суспільне Кропивницький , Телеканалом Вітер та сайт ІСКМ.  Тренеркою на заході стала відома експертка Олена Кваша.

Під час навчання розглядались теми, вивчення яких допоможе учасницям просувати власні послуги та бути успішними, а саме:

  • Що таке інформація? Різновиди інформації.
  • Повідомлення. Типи повідомлень
  • Цільова аудиторія. Де її шукати?.
  • Готуємо повідомлення для соціальних мереж.
  • Що не треба робити в соціальних мережах?
  • Що таке віральний контент?

Навчання відбувалось в інтерактивної формі та позитивної атмосфері. Чудовим доповненням тренінгових сесій став виступ «гостьового спікера» – підприємниці, директорки флористичної студії «Амелі» Варвари Діордієвої (м. Кропивницький) , яка розповіла про просування бізнес-ідеї в соціальних мережах «Шлях від ідеї до власного магазину».

По завершенню навчального заходу відбулись зустрічі-презентації:

 

*В межах проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Editor's Choice

Зазвичай громадські організації підводять підсумок власної діяльності наприкінці року у формі річного звіту. Наша організація робила так з самого початку роботи, з далекого вже 2001 року. Ця інформація є публічною та добре відомою, але російська агресія вимагала від нас зовсім інших темпів та напрямків роботи. Тому цей матеріал можна сприймати як попередній звіт про роботу ІСКМ в цей непростий час.

Враховуючи величезну гуманітарну кризу після 24 лютого 2022 року, наш досвід та можливості, ми обрали шлях допомоги в адаптації внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Для цього ми реалізували 5 проєктів, за підтримки: ІСАР «Єднання» Міжнародного фонду Відродження, GIZ, Black Sea Trust for Regional Cooperation a project of the German Marshall Fund, БО «Вплив». В рамках цих проєктів, ми зробили наступне:

Кількість ВПО, які отримали продовольчі та гігієнічні набори 853
Кількість ВПО, які отримали постіль, ковдри, подушки, рушники 468
Кількість ВПО, які пройшли курси з перукарської майстерності 15
Кількість ВПО, які пройшли курси з масажу 5
Кількість ВПО, які отримали стартові набори для початку мікробізнесу 20
Кількість ВПО. які пройшли навчання по просуванню власних послуг в мережі Інтернет 16
Волонтерські ініціативи (організації), які отримували підтримку від ІСКМ 5
Кількість навчальних заходів для ВПО 5
Кількість інтеграційних заходів для ВПО та жителів громад 8
Кількість ВПО та жителів громад, що взяли участь в інтеграційних заходах 244
Загальна сума витрат в доларах США 94796
Кількість видань в рамках проєктів 3
Кількість публікацій в соціальних мережах\сайтах 144
Кількість сюжетів\матеріалів в традиційних ЗМІ 4
Кількість населених пунктів, в яких проводилась діяльність 9

Ми отримали схвальні відгуки від багатьох ВПО. Сама це надихає нас на подальшу діяльність, отже, слідкуйте, далі буде!

Editor's Choice

Проєкт ІСКМ «Місцевий бюджет – спільна справа» на фінішній прямій. 29-30 вересня та 01 жовтня 2021 року було проведено заключні три вебінари в рамках онлайн-курсу «Цільові програми та механізми по забезпеченню прозорості у бюджетному процесі».

29 вересня 2021 року – «Механізми громадської участі в забезпеченні прозорості цільових програм».

Учасники та учасниці розглянули основні інструменті участі громадян, а саме громадські слухання, громадська експертиза, громадська рада, місцева ініціатива, консультації з громадськістю, загальні збори (проведення конференцій), інші (наприклад, бюджет участі, електронні петиції тощо). Окремо зупинившись на кожному з інструментів, група отримали більш повну інформацію та визначення понять. Зокрема, важливим механізмом реалізації громадського контролю, що забезпечує прозорість цільових програм, є громадські ради, які створюються при органах влади.

В Україні громадські ради почали функціонувати з 2004 р. Правова основа їх діяльності міститься в постанові Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення участі громадськості у процесі формування та реалізації державної політики», яка затвердила «Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики», «Положення про громадську раду при Кабінеті Міністрів України» та «Типове положення про громадську раду при центральному, місцевому органі влади». В цих документах підкреслюється, що громадські ради сприяють реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, а також забезпечують врахування громадської думки в процесі підготовки та організації виконання рішень органів виконавчої влади.

Інструменти громадської участі є дуже добрим засобом для реалізації жителями громад своїх конституційних прав. За задумом вони досконало допомагають вирішувати проблеми в громаді і покращувати якість життя. Проблема в тому, що, по-перше, жителі громад не до кінця знають як ними користуватися, по-друге, – те, що в них замало інформації про те, що відбувається в громаді і, зокрема, про впровадження інструментів участі. Тому дуже часто громадяни користуються ними впівсили, або ж дуже рідко використовують. І ще одне, – в багатьох випадках має місце брак довіри до інструментів участі, коли люди бачать якісь негативні приклади з боку влади. Наприклад, оголошено громадський бюджет, подано проекти, відбулось голосування, оголошено проекти, які перемогли, але їх не профінансовано наступного року. Пояснення чому так сталося знайшлися, але це вже не важливо, люди очікують на підтримку і фінансування своїх проєктів, натомість цього не отримують. В таких випадках люди втрачають до них (інструментів) довіру.

30 вересня та 01 жовтня 2021 року на двох частинах вебінару «Бюджети на місцях: реалії в часи пандемії» приділили увагу більш практичному розгляду та налізу документів. А саме  проаналізували, як приклад Статут територіальної громади м. Олександрія Кіровоградської області щодо віддзеркалення у ньому механізмів громадської участі, а також Аналіз документів Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області (рішення ради у поточному році щодо бюджету громади та цільових програм). також, до участі у заході було запрошено керівницю громадської організації «Флора» (м. Кропивницький) Людмилу Шестакову, яка поділилися досвідом їх організації щодо лобіювання програм на місцевому рівні з екологічних питань.

Всі учасники та учасниці отримали корисний матеріал, який допоможе в подальшій їх роботі, а також протягом жовтня 2021 року отримають сертифікати про проходження онлайн-курсу «Цільові програми та механізми по забезпеченню прозорості у бюджетному процесі».

*  – матеріал підготовлено в рамках проєкту «Місцевий бюджет – спільна справа», діяльність якого відбувається у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ІСКМ і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

Дочірні категорії