Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Новини

Подбаймо про здорове майбутнє

26 січня 2011 року. Кіровоградський місцевий осередок ВЕГО «МАМА-86» у рамках проекту «Проведення діалогів громадськості та влади з нагальних питань реформи екологічної політики України в рамках співпраці Україна – ЄС» провів круглий стіл з обговорення проекту Національного плану дій з охорони навколишнього середовища України на період 2011 – 2015 року. До обговорення проекту були запрошені представники державного управління екології та природних ресурсів в Кіровоградській області, державної екологічної інспекції в м. Кіровограді, а також громадські організації м. Одеси, м. Черкаси та м. Кіровоград. Метою заходу було вироблення письмових коментарів, пропозицій та зауважень.

Пріоритетною метою держави є підвищення рівня життя. Але воно не можливе без раціонального використання природних ресурсів, охорони здоров’я.

Сьогодні екологія потребує кардинальних змін і громадськість намагається змінити ситуацію на краще, а саме внести свої зауваження до складеного Національного плану дій з охорони навколишнього середовища України на період 2011 – 2015 роки. На круглому столі було розглянуто багато пропозицій щодо Національного плану, які будуть обов’язково враховані.

Як було зазначено, державна екологічна інспекція в м. Кіровограді проводить постійний  контроль за раціональним використанням ресурсів (земля, вода, надра), проводить боротьбу з браконьєрством. Але, на жаль, обладнання застаріле і тому виникають труднощі і проблеми. Порушуються правила по утворенню відходів. В рослинному світі відбувається знищення зелених насаджень та багато інших ускладнень. За один рік більше 30 інспекторів виявляють 3000 різних порушень.  Щоб цього уникнути, на думку державної екологічної інспекції, необхідне впровадження нових сучасних технологій очистки, підвищення штрафів, а також наявність інспекторів у кожному районі, а не лише в м. Кіровограді. Це покращить роботу екологічної інспекції взагалі та прискорить  виявлення порушень.

Захід проходив за ініціативи Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (ГЕР УЧК) та за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Контактна особа: Шестакова Людмила Володимирівна,  тел. (0522) 27 04 63, (050) 917 72 97, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

ІСКМ