Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Новини

Медична реформа в Україні: просто про важливе

Чи підписали ви декларацію з вашим лікарем? Якщо ні – поспішайте! Медична реформа в Україні одна з найважливіших, яка принесла багато кардинальних змін – нововведення у наданні медичних послуг, відповідна зміна роботи медичних закладів, е-мед. додатки у смартфонах про реформу і запитів щодо неї тощо. Сьогодні тривалість життя українців одна з найнижчих в Європі: 104 місце серед 183 країн! Аби ситуація в країні докорінно змінилася на краще Урядом у 2017 році розпочато реформу системи охорони здоров’я.

Представники Інституту соціокультурного менеджменту відвідали регіональний круглий стіл «Медична реформа в Україні: об’єктивно і без емоцій», що проводився 14 травня 2019 року у м. Кропивницький в рамках проекту «Медична реформа під контролем громадськості» Кіровоградським місцевим осередком ВЕГО «МАМА-86».

На круглому столі було представлено результати впровадження І етапу медичної реформи «Медична реформа: погляд громадськості» у Кіровоградській області.

Тож, ознайомимося із деякими результатами дослідження: 48,2% опитаних вважають, що реформа потрібна, як і потрібно щось робити; 39,3% – відповіли, що не потрібна реформа; 12,5% – не визначилися, або ще не стикалися з результатами медичної реформи. 79% опитаних вже підписали декларації з лікарем (станом на квітень 2019 року). На питання «Чи знаєте Ви як отримати безкоштовні ліки?» – 61,6% відповіли «так», 38,5 – «ні».

Цікавим є крок до комп’ютеризації та діджиталізації медичної реформи. Кожний лікар мав пройти курси з комп’ютерної грамотності, опанувати роботою на комп’ютері та освоїти відповідні програми та додатки.

Кожен кропивничанин може обрати собі лікаря онлайн на сайті http://uozkmr.gov.ua/, ознайомившись із його рівнем кваліфікації та досвідом роботи. За допомогою програми «Доступні ліки» за електронним рецептом можна отримати безкоштовні ліки (з доступних у нацпереліку).

Щодо діджитал новинок – вдячність виконавцям проекту, які розробили мобільний додаток “Медична реформа – просто про важливе для кожного”  і чат-бот в Телеграм-каналі (мобільний месенджер). Відтепер отримати важливу інформацію про медичну реформу можна на багато легше.

Звичайно, не всі мають доступ до мережі Інтернету або гаджет, який підтримує пропоновані додатки. Задля цього в рамках проекту був створений та розповсюджений інформаційний буклет «Медична реформа в Україні: просто про важливе для кожного», у якому представлені ключові і важливі нюанси реформи для людей. Буклети були розповсюджені серед мешканців громад Кіровоградської області, що були охоплені проектом.

Отже, бути в курсі медичної реформи важливо для нашого здоров’я, аби своєчасно отримати якісну медичну допомогу за всіма нормами і стандартами, передбачених законодавством.

ІСКМ