Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Новини

Як представлятимуть інтереси нацменшин школи України?

28-29 вересня 2018 року у м. Ужгород, за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич провів 2-й етап навчань у Школі адвокації для представників освітніх установ та медій, які представляють та захищають інтереси дітей ромської народності у різних регіонах України. Школа адвокації організована МБФ «Крок за кроком» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В ході роботи учасники відвідали заняття з підготовки ромських дітей до навчань у загальноосвітніх школах Ужгорода, що проводить Благодійний фонд «Благо», заняття в школах № 11 та №13, де навчаються діти ромської народності, що переважно проживають у мікрорайоні (таборі) «Радванка».

По візитах, відбувся круглий стіл за участі керівників шкіл Ужгорода, де навчається багато ромів, керівництва міського відділу й обласного управління освіти, сільські голови, представники міжнародних фондів і програм міжнародної технічної допомоги для України під час якого було обговорено шляхи ефективної адаптації ромських дітей в освітній процес, який відкриває шляхи для достойного майбутнього.

Під час тренінгових занять учасники поділилися своїми адвокаційними планами, опрацювали модулі медіа-адвокації й ознайомилися з можливостями проведення 10-етапної інформаційно-фандрейзингової кампанії, яка забезпечить ефектність й ефективність дій з представлення й захисту інтересів нацменшин, зокрема ромів, послуговуючись публікаціями та подіями масового інформування.

Немало у представленні прав й інтересів ромської меншини відіграє мережа REYN-Україна REYN - Romani Early Years Network , учасники якої зможуть отримати додаткові консультації й навчання, що їх зможе надати Фундація Острозьких і тренер-консультант з розвитку Руслан Краплич.

 

 

 

ІСКМ