Новини

Представники влади та громади обговорюють проблеми створення та діяльності ОСББ

Друк
Перегляди: 974

 


11 травня  в експертному клубі "Чиста політика" відбувся круглий стіл на тему  «Об’єднання зусиль влади та громадського сектору задля допомоги громадам у створенні ОСББ».

Створення ОСББ – це об’єктивний процес, викликаний необхідністю передачі прав і обов’язків з управління житлом реальному власнику. Люди отримують право самостійно управляти своїм майном і захищати свої інтереси; з’являється можливість економії коштів за рахунок зменшення витрат на оплату адміністративних та непродуктивних витрат житлових організацій, самостійного вибору обслуговуючих підприємств, з урахуванням зменшення тарифів на ці послуги і підвищення їх якості, отримання додаткових доходів для забезпечення власних потреб ОСББ від здавання в оренду приміщень та іншої некомерційної господарської діяльності.

 

Представники органів місцевого самоврядування та державної влади з 4 регіонів Чернігівщини (Чернігівський, Куликівський, м. Щорс та м. Мена) прийняли активну участь у обговоренні питань об’єднання зусиль влади та громадського сектору задля допомоги громадам у створенні ОСББ. Під час обговорення було виявлено 3 основні проблеми, які на сьогоднішній день є складовим у проблемі створення та діяльності ОСББ в Україні. Це:

-       економічні проблеми,

-       проблеми законодавства,

-       проблеми менталітету громадян

Серед проблем економічних треба зазначити наступні:

-       тарифи на житлово-комунальні послуги;

-       рівень доходів населення недостатній для оплати ЖКП;

-       відсутність державної підтримки та програм розвитку ОСББ на місцевому рівні;

-       відсутність пільгового кредитування.

Увагу було приділено проблемам менталітету українця, власника житла:

-       Люди не розуміють своєї відповідальності за утримання житла, не почувають себе власниками, чекаючи допомоги з боку держави;

-       звичка до низьких тарифів при недостатності доходів викликає протест і небажання платити;

-       люди не відчувають себе хазяями, що призводить не тільки до небажання оплачувати утримання свого житла і його ремонт;

-       в Україні прибудинкова територія не передається у власність ОСББ при його створенні;

-       відсутність лідера, готового працювати на громадських засадах.

Особливу тривогу викликає Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо об’єднань громадян співвласників багатоквартирного будинку» № 8474.  Вето президента України, накладеного на цей закон, дає сподівання більш чіткого визначення прав власності, врегулювання питань створення та прийняття рішень, щодо діяльності ОСББ в Україні.

Підсумовуючі результати зустрічі, експерт Центру «Доброчин» Олександр Підгорний зазначив, що всі ці проблеми можна в цілому віднести до всієї України. Але громадські організації у співпраці з місцевою владою повинні знайти порозуміння з представниками територіальних громад. Спільні навчання представників громад та органів місцевого самоврядування, виявлення потенційних лідерів, які зможуть стати керівниками ОСББ, консультації, адвокасі кампанії – ось можливі складові успіху ефективної діяльності ОСББ.