Підтримати нашу діяльність
  АТ "УКРСИББАНК", МФО 351005, р/р 26005501684800 КООГ "ІСКМ", Код ЄДРПОУ 26114563 Призначення переказу: Безповоротна фінансова допомога
  Перша Новини Навчаючи - навчаємось

  Навчаючи - навчаємось

  Перевага сьогодення - ми маємо право бути рівними і вільними в незалежності від статі, сфери діяльності, національності, віросповідання тощо. Формування гендерної рівності в Україні - актуальне питання, адже статистичні дослідження свідчать, що жінки потерпають від правового, професійного, психологічного та фізичного утисків. Жінки потребують знань, підтримки і можливостей. Неформальна освіта жінки запорука її розвитку.

  Врахувавши ці аспекти, провівши відповідні дослідження (фокус-групи) та комунікаційні заходи (круглий стіл), Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) з 23 по 25 квітня 2018 року у м. Львів-Брюховичі  провів тренінг "Громадянська освіта жінок місцевих громад" в рамках проекту "Залучення через освіту", що реалізується в межах "Програми сприяння громадській активності "Долучайся!"", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USIAD) та здійснюється Pact в Україні.

  Тренерами на тренінгу виступили Леонід Жовтило (м. Мала Виска, Кіровоградська область) та Олена Кочанова (м. Павлоград, Дніпропетровська область), які на основі досліджень ІСКМ розробили відповідну навчальну програму "Громадянська освіта жінок місцевих громад", що складалася із 7 тематичних блоків. Учасницями тренінгу стали жінки із малих міст та сіл України - працівниці закладів культури, громадські активістки, представниці ОТГ.

  Перший день тренінгу долучив жінок до тематичної сесії «Неформальна громадянська освіта: усвідомлення, потреби, можливості», де учасниці самостійно формували складові неформальної освіти. Тренери ознайомили учасниць із законодавчою базою щодо прав жінок. Учасниці створювали цікаві колажі щодо насильства стосовно жінок. Задля подолання комунікаційних бар’єрів, по завершенню навчального дня тренери провели інтеграційний вечір з елементами тілесної терапії для учасниць тренінгу.

  Другий день був не менш насиченим, адже учасниці теоретично і практично закріпили теми «Права людини, жінок у суспільній, трудовій, сімейній сферах», «Управлінське лідерство жінок та типологія лідерства в епоху змін», «Управлінське лідерство жінок у сфері підприємництва», «Об'єднання жінок-підприємців та їх взаємодії з державними структурами». Кожна тренінгова сесія супроводжувалася обговореннями, що доволі зачіпали жінок і спонукали їх до розповідей власних історій, в той же час певні питання викликали жваві дискусії. Учасниці активно працювали у групах, наприклад, вчилися «лікувати громаду», мали можливість відчути себе «босами, заступниками, підлеглими» виконуючи вправу, після якої всі були у захваті.

  На третій день учасниці представляли свої маленькі історії успіху у своїх громадах, оволоділи знаннями з тем «Просування жінок в сферу прийняття рішень» та «Інструменти розвитку локальної громади». Леонід розповідав учасницям цікаві історії на гендерну тематику, які потім аналізувалися та обговорювалися. Також тренери проводили з учасницями енерджайзери, які за порадою тренерів, можна використовувати як інструменти роботи у громадах.

  На тренінгу не обійшлося і без інтриг, зокрема, Олена Кочанова показала учасницям прикрасу, яка символізує, що у всьому світі жінки отримують меншу заробітну платню, аніж чоловіки. Тренерка надала багато практичних кейсів щодо іміджу жінки, особливостей її поведінки та взаємодії у громаді. Тренінгові сесії також супроводжувалися наочними матеріалами – презентаціями, відеоматеріалами, інфографіками. гендерну тематику, які потім аналізувалися та обговорювалися. Також тренери проводили з учасницями енерджайзери, які за порадою тренерів, можна використовувати як інструменти роботи у громадах.

  Отже, жінки поїхали до своїх громад з багажем знань, практичних кейсів, ефективних інструментів роботи у своїх громадах. І головне, зрозуміли, які права вони мають, які можливості перед ними відкриті, і що кожна жінка варта бути активною, впевненою й цілеспрямованою. Приємним є те, що ІСКМ продовжує отримувати позитивні відгуки про захід від учасниць тренінгу.

  Останнє оновлення (Неділя, 29 квітня 2018, 21:25)