Перша Новини Хто підтримує соціальне підприємництво молоді Рівненщини?

  Хто підтримує соціальне підприємництво молоді Рівненщини?

  03 – 04 січня 2018 року в рамках проекту ГО "Центр "ДЖОБС ХАБ" "Майстерня молодіжного соціального підприємництва", спільно з Фундацією імені князів-благодійників Острозьких за підтримки управління у справах молоді та спорту Рівненської ОДА, Фонду Східна Європа, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено тренінг з соціального підприємництва. Тренер - засновник Академії фандрейзингу, експерт з питань корпоративної соціальної відповідальності, благодійництва та розвитку громадянської активності, член Ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич надав учасникам знання про поняття: соціальне, підприємство, клієнт, продукт, потреба, маркетинг і процесинговий менеджмент у соціальному підприємстві, кеш-флоу, оцінка фінансової ємності локального ринку і рух фінансових потоків в межах громади\держави та ін.
  Учасники серед яких молоді педагоги, громадські активісти, представники виконавчих органів ОТГ визнали корисність заходу та готовність працювати над створенням соціальних підприємств у своїх громадах.

  На завершення усі учасники тренінгу отримали сертифікати та посібники з соціального підприємництва від Фонду Східна Європа, які вручили тренер Руслан Краплич і ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради Алла Черній. За її словами РОІППО сьогодні перетворюється на ресурсний центр, який у співпраці з інститутами громадянського суспільства прагне інвеститувати у розвиток громад через освітні проекти. Самі ж знання з соціального підприємництва є на часі та мають прикладний характер для усіх.

  Соціальні підприємці змінять життя територіальних громад будуючи добробут. Адже бідність є неорганізованість вирішити свої проблеми. Соціальні підприємці організовують вразливі групи громадян.

  В Україні є приклади, коли сільські школи розпочали соціальне підприємництво у вигляді Шкільних садів та Підготовці пасічників із учнів, які крім посвідчення водія отримають древню професію, яка здатна забезпечити цілком солодке життя.

  Віта Костюк смт. Смига Дубенського району:

  Кожен учасник мав можливість здобути нові знання для започаткування та розвитку соціального підприємства, що може надавати товари або послуги для вразливих верств населення, а також за допомогою мудрих і творчих рішень створити добробут у громаді. Успішний та харизматичний тренер Руслан Краплич детально пояснив присутнім різницю між бізнесом та соціальним підприємництвом, допоміг визначити конкретні пріоритети у виборі споживачів відповідно до їх потреб, особливостей продуктів та цінностей, що вони несуть клієнтам.
  Для того, щоб бути ефективними, потрібно навчатися. Тому учасники тренінгу активно опановували ази фінансової грамотності, планування бюджету проекту, а також громади в цілому. Ситуація, в якій ми знаходимося, є наслідком того, що ми зробили або не зробили, щоб покращити собі життя)
  Цікаву ідею висловив пан Руслан щодо перетворення кожного комунального закладу ОТГ у невелике, проте, успішне соціальне підприємство, яке надає освітні або культурні послуги, може про себе подбати у фінансовому плані, вміє шукати партнерів, інвесторів для ведення основної діяльності, а також надає додаткові послуги, які є затребуваними у громаді. Гарна ідея для роздумів, а також для написання проектів для неформальної освіти керівників закладів, які хочуть розвиватися. 
  Думаю, що саме зараз ми повинні робити наголос на освіті активних жителів Смизької громади, адже людський ресурс в нашу еру інтелектуальної праці - це найголовніша цінність у світі, без якого ні про який розвиток не може бути й мови. Головне - бажання та віра у власні сили, бо у житті можна змінити лише одну людину - саму себе!

  Заріна Дацик м. Луцьк:

  Соціальне підприємництво: про нього останнім часом багато кажуть та чують, але що воно таке - чи всім і все зрозуміло? Набагато ближчою до розуміння суті стала тепер і я за ці два дні, проведених у м. Рівне. Вдячна майстерному та харизматичному тренеру (Руслан Краплич) за його настанови, та за якісну організацію процесу (Володимир Зиль). Робите гарну справу!

  Посібники з соціального підприємництва від Фонду Східна Європа допоможуть учасникам більше поринути у сферу соціального підприємництва.
  Невдовзі буде організовано коротке стажування учасників курсу у діюче соціальне підприємство.

  Руслан Краплич висловив готовність виступити у ролі ментора для новостворених соціальних підприємців, які можуть претендувати на отримання соціальної інвестиції від Фундації імені князів-благодійників Острозьких.