Перша Новини Круглий стіл “Європейський погляд на зміни в громадах” у Кропивницькому

  Круглий стіл “Європейський погляд на зміни в громадах” у Кропивницькому

  Реформи в Україні продовжуються, але можна сказати, що жодна з них не викликала одностайного схвалення в суспільстві. Ставлення до запровадження реформи децентралізації, мабуть, все ж таки, тримає позитивну тенденцію.

  28 грудня 2018 року Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) було проведено круглий стіл “Європейський погляд на зміни в громадах” в рамках проекту “Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування”, що реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту “Просування реформ в регіони”, що виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з “Європейською правдою”. Це був заключний, десятий, круглий стіл в рамках проекту.

  На заході були присутні громадські активісти м. Кропивницький та Кіровоградської області, які поділилися думками щодо реформи децентралізації та об'єднання територіальних громад (ОТГ).

  Директор проекту, Лев Абрамов, зазначив, що багато чого наразі відбувається сьогодні в країні, але, нажаль, відбувається без участі людей. Тому, для нас важлива думка громадян, як покращити, що змінити, в тому числі і щодо реформи децентралізації.

  Люди хочуть змін, і в селах особливо. Громадяни ніколи не задумувалися, що вони можуть зробити, аби обрати краще керівництво, вирішити ту чи іншу проблему. Активність людей дуже необхідна і важлива.

  Децентралізація - це інструмент і якщо їм вміти користуватися — буде гарний результат.

  “Нажаль, усвідомлення є, що час втрачаємо. Кіровоградщині не дуже просто, багато районів не затронуті. Проект по ОТГ має бути продовжений. І вже в багатьох виникає питання — а що потім?” - зазначив один з учасників.

  Потрібно інформувати громаду і виховувати громадських активістів, які б могли допомогти реформі відбутися. Ключовою роботою є роз’яснення, які є можливості для сіл — це теж є дуже важливо. Презентація позитивних сторін реформи, це конкретні історії успіху тих громад, що вже об’єдналися.

  “Час, який в нас є — це гроші, яких в нас немає”

  Проект “Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування” наразі на завершальній стадії, попереду підсумковий захід та підведення підсумків, про які буде оголошено на веб-ресурсах ІСКМ “Центри місцевої активності України” та “Історії успіху діяльності НДО”.

   

   

   

  Останнє оновлення (Четвер, 28 грудня 2017, 20:36)