Підтримати нашу діяльність
  АТ "УКРСИББАНК", МФО 351005, р/р 26005501684800 КООГ "ІСКМ", Код ЄДРПОУ 26114563 Призначення переказу: Безповоротна фінансова допомога
  Перша Новини «Зробімо з громади маленьку Європу!»

  «Зробімо з громади маленьку Європу!»

  5 грудня 2017 року відбувся перший з двох запланованих дискусійних клубів на тему: «Якби головою громади був/була я». Учні старших класів дискутували про мабутнє громади та представляли свою програму розвитку ОТГ.

  Організатори прагнули максимально наблизити умови до справжніх виборів: тут тобі і виборчі урни, і таємне голосування, і лічильна комісія, і емоційні спроби «завоювати свій електорат».

  Учасники спробували приміряти на себе роль селищного голови, презентували свої виборчі програми, приділили увагу проблемам та шляхам їх вирішення. Левову частку часу було присвячено проблемам розвитку молодого покоління та виокремленню його потреб та прагнень. Також кожен з учасників оголосив свій девіз – лозунг, з яким йде по життю. Так, девіз переможниці конкурсу Софії Гнатюк учениці 10 класу Люблинецької ЗОШ - «Зробімо з громади маленьку Європу»!

  Боротьба була запеклою та, водночас, не відрізнялась забороненими технологіями чи чорним піаром. Всього участь у дискусії взяли п'ять дівчат, які представляли смт. Люблинець та с. Старі Кошари. Кожна з учасниць презентувала свою програму розвитку й відповіла на питання глядачів (електорату) та членів комісії. А у комісію цього дня увійшли по одному представнику зі шкіл смт. Люблинця та с. Старі Кошари, заступника селищного голови Поліщука Юрія Петровича та виконавчого директора ГО «Волинський Інститут Права» Гайдучик Ірини Іванівни. Крім того, наприкінці конкурсу, дівчтата мали можливість задати питання одна одній, і ці питання-відповіді стали окрасою турніру.

  Цього дня результати глядацького голосування (а глядачів у залі було понад 60 осіб) збіглися із результатами оцінки комісії – переможницею стала десятикласниця Софія Гнатюк. Перевагами її програми стало те, що вона протягом всієї презентації говорила про розвиток ВСІЄЇ об'єднаної територіальної громади, а не тільки центрального селища чи переферії. Крім того, за її ініціативи протягом підготовки до дискусійного клубу було проведене міні-опитування громадської думки про проблеми ОТГ та шляхи їх вирішення.

  Кожна претендентка на посаду була емоційна, цілеспрямована, провела натхненну роботу з підготовки та якнайкраще зарекомендувала себе!

  Серед основних проблем ОТГ від дівчат цього дня звучало: погані дороги, недостатнє освітлення, покращення якості послуг в амбулаторіях, розвиток молоді, в тому числі – моральний та духовний, створення гуртків для молоді та насичення їх дозвілля, покращення екологічної ситуації та інше. Вже 7 грудня відбудеться другий запланований дискусійний клуб, цього разу – на території школи с. Вербка.

   

   

  ---Дискусійний клуб відбувся в межах реалізації проекту «Громадська участь як основа системного розвитку громад», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення» за фінансової підтримки ПРООН.