Перша Новини Що отримають від влади жінки – фермерки України?

  Що отримають від влади жінки – фермерки України?

  30 - 31 травня 2017 р, в м. Одеса, за методою і з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич, провів тренінг на тему «Адвокасі та громадське лобіювання» для 35 лідерок Всеукраїнської  громадської  організації «Рада жінок-фермерів України» з Одеської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Рівненської, Херсонської, Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей, також у заході приймали активну участь представники Міжнародної Асоціації «Євростратегія», м. Одеса. Захід відбувся у рамках «Проекту зміцнення громадського суспільства» (МАРКЕТПЛЕЙС), якій адмініструє ІСАР «Єднання» за фінансової підтримки USAID.

  Нагадаємо, що у минулому році Руслан Краплич вже провів курс зі стратегічного планування. В наслідок якого частина стратегічних планів дій була виконана. Зокрема Всеукраїнська рада жінок-фермерів поповнилася новими членами, провела та взяла участь у багатьох запланованих навчаннях і конференціях, а також організувала новий навчальний курс із адвокації. У Рівненській області створено кооператив, який окрім господарської роботи,  проводить навчальні заходи для фермерів і дрібних землевласників. Дехто із фермерок, як і планували, здобули сільгосп техніку. А дехто створив академію садівництва, щоб виконати стратегічну ціль: 1 000 000 плодових (горіхових) дерев для українців.

  В ході нинішніх занять учасники розібралися з поняттями адвокація та лобі, зрозуміли чим відрізняються адвокат і правозахисник, які функції вони виконують при плануванні адвокаційної кампанії. Розібралися у функціонуванні 3 гілок влади: чого від кого можуть добитися?!

  Окреслили коло питань, які ми маємо вирішити та сформулювали цілі адвокаційних кампаній. Визначилися  з «мішенями» адвокаційної кампанії та з групами зацікавлених сторін («стейкхолдерами»). Навчилися  формулювати ключові повідомлення, розглянули «силове поле» та принципи роботи з його учасниками.

  В кінці навчання сформулювали 4 адвокаційних плани дій, згідно яких будуть готувати адвокаційні кампанії, щоб розв’язати актуальні проблеми для малого бізнесу і дрібних землекористувачів у сільських громадах. А саме:

  1. Відсутність доступних кредитів для фермерів та МСП

  2. Відсутність документів на земельні ділянки різного використання.

  3. Не працює механізм компенсації втрат фермерів (врожаю \ поголів’я ), МСП від стихійних лих і хвороб.

  4. Відсутність інструкції щодо того як приймати представників перевіряючих органів.

  Кожна з учасниць отримала роздатковий матеріал (конспект занять) та приступила до планування адвокасі кампанії в своєму регіоні.

  За допомогою он-лайн консультацій з боку тренера Руслана Краплича, буде підготовлена Адвокаційна кампанія по кожній цілі, які були сформульовані протягом дводенного навчання з адвокації.

  Останнє оновлення (Середа, 07 червня 2017, 11:18)