Підтримати нашу діяльність
  АТ "УКРСИББАНК", МФО 351005, р/р 26005501684800 КООГ "ІСКМ", Код ЄДРПОУ 26114563 Призначення переказу: Безповоротна фінансова допомога
  Перша Новини Децентралізація та сучасні інструменти журналістики, які стануть у нагоді кожному

  Децентралізація та сучасні інструменти журналістики, які стануть у нагоді кожному

  У вирії сучасних подій, потік інформації щодо децентралізації просто величезний.  ЗМІ щоденно насичують головні сторінки своїх видань інформацією про те, як же проходить дана реформа, на що громадам очікувати, як змінилося життя вже об’єднаних територіальних громад. Але постає проблема, що при такому масиві інформації люди, в більшості випадків, не розуміють те, що їм передає журналіст. Працівники ЗМІ потребують більше знань щодо реформи та вдосконалення майстерності в передачі доцільної інформації до людей.Тому задля кращого розуміння інформації в ланцюзі  «влада-журналісти-громадяни» Кропивнийький «Прес-клуб реформ» зібрав журналістів з Вінницької, Кіровоградської та Черкаської областей на тренінг «Регіональні голоси за децентралізацію»* , що відбувся з 31 березня по 2  квітня 2017 року у м. Світловодськ Кіровоградської області. Представниця Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) також стала учасницею, представляючи інформаційний бюлетень ІСКМ «НДО-Інформ».

  Для роз’яснення журналістам ключових аспектів реформи з підкріпленням сказаного реальним досвідом, на тренінг були запрошені Володимир Нижник, керівник Офісу реформ (м. Кропивницький) та Олександр Корінний, голова Асоціації об’єднаних територіальних громад, голова Новоукраїнської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) (Кіровоградська область).

  Олександр Корінний розповів учасникам про шлях України до впровадження децентралізації. Спікер зосереджував увагу на існуючих міфах щодо децентралізації, зокрема, міфи — що «село помре»,  «треба буде їздити далеко  у село за довідкою»,  «школи будуть закриватися, діти будуть довго їхати до школи, скоротиться кількість вчителів», «не відремонтовані дороги» і тому подібне. Усі ці міфи Олександр спростував і зазначив, що багато таких проблем породжує місцева влада сіл та містечок, які не хочуть об’єднуватися: «Потрібна зміна системи влади на місцях».

  Також Олександр презентував досягнення Новоукраїнської ОТГ. Співпраця бізнесу і влади дала можливість збудувати новий пам'ятник Т.Г. Шевченку, на який не витрачено жодної гривні із бюджету громади. За сприяння Новоукраїнської міської ради створено Центр розвитку ініціатив молоді Новоукраїнської громади при РЦДЮТ «ЗОРІТ». Облаштовано центральний стадіон «Колос», організовано полив та обкошування газону, повністю замінено вікна у приміщенні та відремонтовано тренувальний зал для  греко-римської боротьби. Спільно із молоддю відремонтовано баскетбольний майданчик. Здійснено реконструкцію спортивного залу у ЦПК. Здійснюється робота по залученню інвестицій. Підготовлено майданчики для реконструкції та будівництва інфраструктурних об'єктів різноманітного спрямування. Як зазначив Олександр: «Повинна бути стратегія розвитку, яка має бути створена спільно з громадою».

  Володимир Нижник розповів про перебіг децентралізації в Кіровградській області, зокрема, про кількість створених ОТГ, плани і перспективи в рамках стратегічного плану для ОТГ, а також про існуючі проблеми в громадах, підтримку громадських проектів, особливості фінансування та підтримки ОТГ.

  Корисні інструменти та технології подачі матеріалу в ЗМІ надали Вікторія Талашкевич, Ольга Гріднєва та Андрій Флоренко.

  Вікторія познайомила учасників з новими інструментами візуального сторітелінгу: фото, інфографіка, колаж. Варто відзначити найцікавіші:

  Саnva — це майданчик для творчості та втілення ідей у життя. Цікаві шаблони, інструменти та розширення дозволяють робити оригінальну інфографіку.

  Tagul – дозволяє імпортувати тексти у вигляді різних форм (тварин, сердечок, смайликів).

  PIXLR - містить розмаїття можливостей для створення колажів, додавання текстів, наліпок, візуальних ефектів до ваших фотографій.

  Також Вікторія надала 5 корисних порад з відео зйомки, при дотриманні яких можна отримати гарне всеосяжне відео. Познайомила учасників з Інтернет програмою «Animoto» для створення коротких відео з фотоматеріалів. Легка панель управління, широкий вибір шаблонів, інструментів редагування дають змогу користувачу за декілька кроків отримати оригінальний відеоролик.

  Одним з найбільш часто використовуваних методів опитування є тести, але зазвичай деякі люди вважають їх нудними, нецікавими й не проходять їх до кінця. Вікторія запропонувала учасникам цікавий інструмент створення оригінальних тестів, які зацікавлять темою опитування та розмаїттям візуальної подачі – Apester. Після ознайомлення з новинкою, учасники об’єднавшись у групи, створювали свої тести на тему «децентралізація». Це було цікаво, легко і результат перевершив очікування, адже майже всі учасники додали цю програму до списку «обов’язково використаю».

  Робота на тренінгу перейшла від комп’ютера  до одного з найбільш затребуваних гаджетів сучасності – смартфону. Ольга Гріднєва познайомила учасників з корисними додатками для смартфонів, які стануть у нагоді кожному. Зокрема, фото – відео редактори, сканування документів, здійснення аудіо запису, сервіси хмарного збереження файлів.

  Тема децентралізації не полишала тренінг. Наступна сесія була присвячена визначенню ресурсів громад. Разом з Ольгою учасники створили перелік ресурсів громад та проаналізували як їх можна раціонально використати для розвитку громади та задоволення потреб громадян.  Робота перейшла від обговорення до практичного відтворення – Ольга запропонувала учасникам, об’єднавшись у групи, створити колаж ресурсів певних громад. Після клопіткої праці, учасники презентували один одному свої напрацювання.

  Андрій Флоренко проаналізував приклади типових помилок журналістів у підготовці статей та надав корисні поради як їх уникнути. Перша порада, на якій Андрій зосереджував увагу учасників стосувалася назви статті -  заголовок має бути продуманим, привертати увагу та зацікавлювати читача.  Друга порада щодо рубрики – має бути лаконічною (3-4 речення) та цікавою, варто акцентувати увагу на головній думці. Третя порада – основний текст: має бути  відредагованим, варто уникати виділення, повинен бути правильно розміщеним у колонці, до тексту варто додавати фотографії з їх коротким поясненням.  Четверта порада – фотографії: варто додавати до публікації гарної якості, з нормальною кольоровою передачею, редагувати краще у професійних програмах (що гарантують збереження якості), не варто шукати фото з Google – краще витратити певний час на створення власного авторського зображення.

  Отже, по закінченню тренінгу відбулося урочисте вручення учасникам сертифікатів з проходження триденного навчання в рамках програми «Регіональні голоси за децентралізацію». Журналісти з центральної України стали ще більш орієнтованими з теми «децентралізація» та компетентними у створенні візуального сторітелінгу.

   

  * Кіровоградський прес-клуб реформ проводив тренінг у рамках проекту «Регіональні голоси за децентралізацію» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

   

   

   

   

  Останнє оновлення (Понеділок, 03 квітня 2017, 23:38)