Перша Новини "Січ гуде"

  "Січ гуде"

  ‎15 червня 2012 року Старі Кодаки знову почули гомін дитячих голосів, козацькі музики та Українські пісні. Адже саме в цей день козацьке коло біля Старокодацького будинку культури зібрало всіх на фольклорно-спортивному святі «Січ гуде»
  Цей захід став гідною фінальною крапкою в проекті « Створення осередку громадської активності на базі будинку культури села Старі Кодаки» ,що реалізує Дніпропетровська обласна громадська організація «Федерація козацького традиційного бойового мистецтва «Спас» за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження». Тому декілька слів саме про цей проект. Головна мета цього проекту це об’єднання соціально активних мешканців села, для спільної діяльності по залученню громади до вирішення наявних проблем села, його розвитку та популяризації, як місця із самобутньою історією та традиціями. Сприяння просвітницькому, культурному, творчому, фізкультурно-оздоровчому розвитку дітей та юнацтва, підвищення громадської активності на засадах національно-патріотичної ідеї, організація змістовного та активного відпочинку й оздоровлення цих дітей протягом всього року.
  За період реалізації проекту зроблено:
  • Проведено ремонтні роботи та підготовлені до роботи приміщення будинку культури
  • Відкрито гурток козацького бойового мистецтва «Спас»
  • Проведено фольклорно-спортивне свято «ВИТОКИ»
  • Відкрито гурток Петриківського розпису та витинанки
  • Започатковано випуск інформаційного вісника села «Старий Кодак»
  • Відкрито гурток «Театр танцю»
  • Проведення опитування та громадські слухання «Проблеми села та шляхи їх вирішення»
  • Проведення конкурсу знавців рідного краю «Старі Кодаки - моя маленька Батьківщина»
  • Проведено суботник по прибиранню та впорядкуванню паркової території біля Будинку культури.
  • Організовано та проведено святкування традиційних народних свят (Різдво, Пасха, тощо)
  • Започатковано проведення екскурсій «Мандрівка до фортеці Кодак» та до річного циклу українських свят.
  Отже таким чином, всі заходи, що були передбачені проектом виконані і настав час святкувати. «Січ гуде» - це не просто свято козацтва, дітей та молоді, це свято Української культури, традиції та Звичаїв, адже в програмі заходу були виступи вихованців пришкільних таборів міста Дніпропетровськ, творчих колективів, показові вихованців Школи козацького бойового мистецтва «Спас-Штурм» та Старокодацького гуртка бойового мистецтва «Спас», яскраві виступи Студії хореографії «Дансер», Школи «Штурм-тхеквондо», народного колективу «Кодачанка» а також фольклорних колективів з різних сільських громад Дніпропетровщини. Під час заходу було підведено підсумки конкурсу знавців рідного краю «Старі Кодаки-моя маленька Батьківщина», переможцем якого став Бондарь Дмитро. Але родзинкою заходу став Фестиваль кулішу «Смачна традиція козацтва» який зібрав 9 команд з різних куточків нашої області. Кожна громада презентувала не тільки власний виріб, авторський рецепт, а й його оригінальну презентацію. Саме тому журі так і не змогло визначити переможця і всі команди були нагороджені в різноманітних номінаціях
  Привітати всіх учасників та гостей свята приїхали почесні гості-керівники установ та організацій, які є партнерами у реалізації проекту. Це голова Дніпропетровської районної ради Валентина Приймаченко, голова Новоолександрівської сільської ради Олександр Візір, Депутат Дніпропетровської міської ради заслужений працівник освіти України Ірина Геліванова а також начальник Головного територіального управління МНС у Дніпропетровській області генерал-лейтенант Віктор Бутківський, який пообіцяв підтримку Старокодацькому будинку культури і подальшому та подарував телевізор.
  Отже наше свято закінчилось, але осередок громадської активності, що створений на базі будинку культури села Старі Кодаки буде і надалі збирати небайдужих людей, щоб слава цієї землі лунала не тільки по Дніпропетровщині ай по всій Україні!

  Джерело: http://spas-shturm.org.ua/