Перша Новини ФОТОВИСТАВКА до п’ятиріччя відкриття картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

  ФОТОВИСТАВКА до п’ятиріччя відкриття картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

   

  17 травня 2012 року у відділі Кіровоградського обласного художнього музею - картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» відбулося відкриття фотовиставки до п’ятої річниці картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

  18 травня 2007 року у Міжнародний день музеїв та в день народження Петра Павловича Оссовського відбулося відкриття відділу Кіровоградського обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

  Петро Оссовський - народний художник СРСР, лауреат Державної премії СРСР, лауреат міжнародної премії ім. М. Шолохова, дійсний член Російської Академії мистецтв, один з засновників «суворого стилю»                      в мистецтві, один з найвидатніших художників другої половини                         ХХ століття народився 18 травня 1925 року в с. Мала Виска.

  Шлях до відкриття картинної галереї Петра Оссовського «Світ                       і Вітчизна» був довгий та непростий. Восени 2003 року під час перебування Оссовського на Батьківщині було відкрито персональну виставку його робіт в обласному художньому музеї. Тоді й запропонував Петро Павлович передати в дарунок області колекцію своїх творів та запросив на відкриття персональної виставки в Російській  академії мистецтв в травні 2005 року.

  Після відкриття в Російській Академії мистецтв 18 травня 2005 року виставки «Моє художнє життя» Петро Павлович написав і передав листа голові Кіровоградської облдержадміністрації, в якому підтвердив свій намір передати Кіровоградщині колекцію живописних полотен за умови позитивного вирішення питання створення музею його творів.

  Неодноразово Петро Оссовський відвідував Кіровоградщину протягом 2005 - 2006 років. В ці роки тривала робота стосовно вирішення питання відкриття галереї. В березні 2007 року було здійснено перевезення колекції творів з м. Москви до м. Кіровограда.

  Для картинної галереї Петро Павлович передав 53 роботи, що є результатом багаторічної праці митця. В експозицію галереї увійшли серії робіт «Чехія та Словаччина», «Болгарія», «Україна», «Польща», «Сказання про Байкал», «Слов’янські портрети», «Мати і батько», «Куба», «Мексика».

  Дана фотовиставка знайомить відвідувачів з творчою біографією Петра Павловича, пов’язаною з його малою Батьківщиною, з основними подіями його життя і творчості, в яких приймали участь співробітники Кіровоградського обласного художнього музею:

  1986, 2003, 2006 роки – приїзди Петра Оссовського на Кіровоградщину, зустрічі з земляками, відвідування пам’ятних місць, відкриття персональних виставок.

  2002 рік – відвідування співробітниками музею Петра Оссовського у м. Москві.

  2005 рік –  відкриття персональної виставки творів Петра Оссовського до 80-річчя з дня народження  в Російській Академії мистецтв.

  2005 рік – створення живописної композиції «Хрест Раєвських» та участь Петра Оссовського в урочистостях до 150-річчя усипальниці родини Раєвських в с. Розумівка Олександрівського району.

  2007 рік – відкриття картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна».

  2007 рік – приїзд до м. Кіровограда. Авторське перетворення картини «Гавана. 1961».

  2008 рік – присвоєння Петру Оссовському звання «Почесний громадянин м. Пскова».

  2008 рік – створення автопортрету для проекту «Українці у світі».

  2009 рік – участь Петра Оссовського у відкритті виставки до                     70-річчя створення Кіровоградської області в обласному художньому музеї.

  2010 рік – відкриття персональної виставки творів Петра Оссовського до 85-річчя з дня народження в Російській академії мистецтв, проведення науково-практичній конференції «Картинна галерея Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» - як вагомий туристичний об’єкт України. Творчий доробок Петра Оссовського», присвяченої                  85-річчю з дня народження художника в обласному художньому музеї                та участь у ній Петра Павловича.

  На світлинах також відображена діяльність картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» протягом п’яти років.  Це проведення творчих зустрічей, інтерактивних програм, творчих лабораторій по створенню картини відвідувачами, майстер-класів по виготовленню виробів з солоного тіста, перегляди науково-популярних фільмів про творчість Петра Оссовського та про мистецтво взагалі, а також багато інших заходів.

  В рамках урочистостей відбувся концерт ансамблю народних інструментів Компаніївського районного будинку культури під керівництвом Віктора Єтенка.

  Анатолій Кімнатний  - завідувач  відділу музею – картинної

  галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

   

  Останнє оновлення (Вівторок, 22 травня 2012, 09:56)