Перша Новини ЯРМАРОК «СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА: РОЗВИВАЄМО МІСЦЕВІ ГРОМАДИ»

  ЯРМАРОК «СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА: РОЗВИВАЄМО МІСЦЕВІ ГРОМАДИ»

   

  21-22 травня 2012 року в Національному центрі «Український дім» відбудеться Ярмарок «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади», під час якого майже 30 модернізованих бібліотек з різних областей України представлять інноваційні послуги з використанням новітніх технологій та вільного доступу до мережі Інтернет, які вони надають громадянам завдяки підтримці програми «Бібліоміст» («Глобальні бібліотеки-Україна»). Ярмарок надасть можливість відвідувачам безкоштовно скористатися бібліотечними послугами та знайти відповіді на будь-які запитання в галузях економічного розвитку, створення рівних можливостей для людей з особливими потребами, захисту прав та представлення інтересів громадян, туризму та екології, а також інновацій для молоді та сім'ї. Окрім експозиції бібліотечних проектів, програма Ярмарку включає тренінги, майстер-класи та заходи в новітніх форматах печа-куча, неконференція, ток-шоу тощо.

  Реєстрація учасників ярмарку – 21 травня, 08:00-10:00 («Український дім», вул Хрещатик, 2).

  Із 10:00 до 11:00 під час урочистого відкриття заходу відбудуться виступи Посла США в Україні Джона Ф. Теффта, Головного менеджера ініціативи «Глобальні бібліотеки» Фундації Білла та Мелінди Гейтс для України, Румунії, Болгарії Сірі Освальд, голови Консультаційної ради програми «Бібліоміст» Андрія Куркова та співзасновника Фонду братів Кличків Віталія Кличка.

  Експозиція Ярмарку буде відкрита для відвідування з 11:10 до 16:00 та складатиметься з тематичних кварталів, у яких бібліотеки та громадські організації з усієї України демонструватимуть інноваційні послуги, спрямовані на розвиток місцевих громад, а також стендів партнерів програми «Бібліоміст»: Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Програми сприяння парламенту України (PDP II), та Української бібліотечної асоціації (УБА). Одночасно з експозицією працюватимуть програмні секції в «Українському домі» та Національній парламентській бібліотеці України (за адресою вул. Грушевського, 1).

  Із 16:15 до16:45 у церемонії підбиття підсумків Ярмарку візьмуть участь директор програми «Бібліоміст» Матей Новак, Генеральний директор компанії «Майкрософт» в Україні Дмитро Шимків, Президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко тощо.

  Співорганізаторами ярмарку є програма «Бібліоміст», Міністерство культури України, Національна парламентська бібліотека України (НПБУ), Українська бібліотечна асоціація (УБА), Ресурсний центр «ГУРТ», Програма сприяння парламенту України II (ПСП II), яка заснована та підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а також відділ преси, освіти і культури посольства США в Україні.

  Найближчим часом ми надішлемо прес-реліз із долученою детальною програмою Ярмарку «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади». Для отримання додаткової інформації про подію, будь ласка, завітайте на веб-сайт програми «Бібліоміст»: http://www.bibliomist.org####

   

  «Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми корпорація Microsoft безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» – чотирирічна програма, покликана перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Проект допомагає модернізувати доступ громадян України до інформації у публічних бібліотеках шляхом обладнання технікою та проведення необхідного навчання для бібліотекарів. До 2013 р. у рамках програми «Бібліоміст» більше 1 600 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до Інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, пройдуть навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим.

   

  Контактна особа:

  Євгенія Амеліна, медіа-менеджер, програма «Бібліоміст»,

  тел.:. +380 44 586-2780, +380 67 449-3174, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду