Перша Новини МОЖЛИВОСТІ. ТРАВЕНЬ 2012

  МОЖЛИВОСТІ. ТРАВЕНЬ 2012

  ГРАНТИ / СТИПЕНДІЇ / РЕЗИДЕНЦІЇ

  YOUNG MASTERS ART PRIZE. Нагорода розрахована на художників, які поєднують у своїх роботах інноваційність та обізнаність зі старими майстрами і мистецтвом минулого. Під старими майстрами маються на увазі не лише європейські художники, а й ширші, глобальні мистецькі традиції від єгипетських пірамід до Тадж-Махалу. До участі в конкурсі запрошуються митці, що працюють у різних жанрах, таких як живопис, скульптура, інсталяція, графіка, відео та звук. Мета премії – сприяти глобальному визнанню художників на початковому етапі кар’єри. Подати заявку можна на сайті до 15 травня 2012. Аплікаційний внесок становить £15.

  ЖУРНАЛІЗМ У ЦИФРОВОМУ СВІТІ. Міжнародна академія журналізму (Гамбург, Німеччина) запрошує журналістів з усього світу подавати заявки на 10-місячну навчальну програму “Журналізм у цифровому світі”. Програма розрахована на журналістів з країн, у яких свобода слова обмежується або знаходиться під загрозою, і зосереджується на можливостях роботи у цифровому середовищі. 12 стипендіатів матимуть змогу пройти навчання з таких предметів, як дослідницька робота, журналістська репрезентація в Інтернеті, зйомка та монтування веб-відео, технічне виробництво веб-контенту та медіа-етика. Курс почнеться у вересні 2012 року. та відбуватиметься у кілька етапів у Гамбурзі, Кельні та Берліні, а також шляхом дистанційного навчання. Подати заявку можна тут. Дедлайн – 7 травня 2012.

  HENKEL ART AWARD. Премія, заснована австрійською культурною організацією KulturKontakt та Музеєм сучасного мистецтва Фонду Людвіга у Відні, присуджується художникам з Центральної та Східної Європи, що працюють у різних жанрах візуального мистецтва (живопис, графіка, фотографія, відео чи інсталяція). Переможець одержить грошову винагороду розміром 7000 євро, а його роботи експонуватимуться на виставці у його рідній країні, а також на індивідуальній презентації у Відні. З умовами участі можна ознайомитись на сайті. Прийом заявок триває до 25 травня.

  TRUTH IS CONCRETE. Цей проект є частиною фестивалю авангардного мистецтва “Штрийська осінь”, що проходить восени у місті Грац, Австрія. Табір Truth Is Concrete досліджує та презентує конкретні політичні стратегії у мистецтві та мистецькі стратегії у політиці. Він відбувається у формі тижневого цілодобового марафону з безперервним проведенням перформансів, лекцій, концертів, дискусій, кінопоказів та воркшопів. У рамках грантової програми табір запрошує до участі студентів, художників, активістів та теоретиків з усього світу, зацікавлених у тематиці проекту. Грант покриває витрати на дорогу, житло та харчування. З деталями можна ознайомитись тут. Крайній термін подачі заявок – 15 травня.

  БІЄНАЛЕ В ШАНХАЇ. Оголошується прийом робіт на Акварельну бієнале в Шанхаї. На конкурс потрібно подати дві роботи в електронному вигляді та анкету учасника. Подані роботи мають бути створені протягом останніх п'яти років. Відібраним конкурсантам забезпечать всі витрати пов'язані з організацією власної виставки, поїздку на відкриття бієнале, а також нагородять грантом ($ 4,700). Участь у конкурсі безкоштовна. Детальніше про умови участі можна дізнатисятут. Дедлайн – 11 травня.

  МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ У ФІНЛЯНДІЇ. Центр графіки міста Ювяскюля, Фінляндія, запрошує художників-граверів на місячну резиденцію у жовтні-листопаді 2012 року. Успішні кандидати будуть забезпечені робочим місцем у графічній майстерні, безкоштовним житлом та грантом у розмірі 400 €. Для участі потрібно заповнити анкету, а також надіслати свій робочий план, резюме і принаймні 6 цифрових фотографій своїх останніх робіт. Крайній термін подачі заявки – 31 травня.

  ГРАНТИ НА НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ ВІД ВСЕСВІТНІХ СТУДІЙ. Завершується прийом заявок на отримання грантів на навчання в найкращих університетах світу в рамках програми Фонду Віктора Пінчука “Всесвітні студії”. В першу чергу цього року будуть підтримані заявки тих аплікантів, хто планує навчання за наступними напрямками: аерокосмічна інженерія, альтернативна енергетика, довкілля та екологія, сільське господарство, право та державне управління. Фонд також розгляне заявки для отримання гранту і в інших галузях, але потенційні кандидати мають представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю. Претенденти на отримання грантів мають бути громадянами України віком до 35 років на момент вступу до університету, мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету, бути зарахованими до складу студентів магістерської програми закордонного університету та почати навчання восени 2012 року, мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні, мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом. Для отримання гранту потенційні кандидати повинні самостійно підібрати магістерську програму та вступити на неї, підготувавши всі необхідні документи, пройшовши додаткові підготовчі курси та здавши мовні тести. Гранти від Фонду покриватимуть в першу чергу витрати на оплату навчання в університеті, підручники та медичне страхування. Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів покриватиме до 60 % всієї необхідної суми, але за умови не більше 50 тис. доларів США за весь навчальний період. Студенти повинні будуть покрити решту витрат своїм чи спонсорським коштом. Фонд Віктора Пінчука очікує, що по завершенні навчання за кордоном всі отримувачі гранту повернуться в Україну та відпрацюють за фахом щонайменше 5 років. Прийом документів та онлайн-реєстрацію відкрито до 15 травня насайті програми.

   

  Більше інформаціії тут