Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Новини

Лідерки, які змінюють країну

Сьогоднішній день не обмежує нас за статтю. Все частіше в Україні підіймається питання щодо гендерної нерівності жінок та чоловіків. Ця тема була обговорена з 26 по 28 квітня 2018 року на тренінгу «Громадянська освіта жінок місцевих громад» для другої групи, що проводився Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) в рамках проекту «Залучення через освіту», що реалізується в межах «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USIAD) та здійснюється Pact в Україні. Триденний захід відбувався у реколекційно-відпочинковому центрі «Світлиця», м. Львів-Брюховичі, атмосфера якого підтримувала гарний настрій учасниць.

Метою тренінгу було надати теоретичні знання та практичні навички, сприяти формуванню громадянської компетентності жінок, їх демократичної культури для підвищення рівня участі у створенні і функціонуванні громадянського суспільства. До тренерської команди тренінгу ввійшли випускники освітніх програм ІСКМ, зокрема, проекту «Школа громадської участі-1,2» та «Тренінгу для тренерів»  - Леонід Жовтило (м. Мала Виска, Кіровоградська обл.), та Олена Кочанова (м. Павлоград, Дніпропетровська обл.).

Тренінгова програма була розроблена на основі фокус-груп, проведених в містах Мала Виска та Олександрія Кіровоградської області, круглого столу у м. Кропивницький, що дозволили розкрити існування реальних проблеми жінок в громадах, почути їх думки на тему дискримінації та побачити їх погляд на те, як уникнути неповаги та нерівності.

Розпочався захід з тематичної сесії «Неформальна громадянська освіта: усвідомлення, потреби, можливості. Жінки створювали колажі, багато працювали практично та висловлювали свої думки щодо неформальної освіти. Також, учасниці дізналися багато нового про права жінок та закони, які їх захищають. Тренера розказали багато стосовно насилля над жінками, привели приклади та статистику. У кінці дня тренери провели інтеграційний вечір з елементами тілесної терапії для учасниць тренінгу. Такий захід дозволяє визначити рівень орієнтації в просторі, власної швидкості та управління енергетичним потенціалом для запобігання професійного вигорання. Кожна вправа мала на меті максимальну залученість та взаємодію учасників між собою, а також подолання комунікативних бар’єрів та напруженості.

Другий день запам'ятався жінкам завдяки чотирьом цікавим тренінговим сесіям: «Права людини, жінок у суспільній, трудовій, сімейній сферах», «Управлінське лідерство жінок та типологія лідерства в епоху змін», «Об'єднання жінок-підприємців та їх взаємодії з державними структурами», «Управлінське лідерство жінок у сфері підприємництва. Учасниці активно працювали у групах, з ентузіазмом виконували практичні завдання, наприклад, навчились «лікувати громаду», пробували бути «босами, заступниками, підлеглими», відчували командний дух та охоче висловлювали свої позитивні емоції від вправ. Під час сесій йшли активні обговорення. Жінки ділилися власними розповідями з життя та щиро підтримували одна одну.

Наступний, третій день був наповнений самодіяльністю. Жінки мали змогу розказати про себе більш відкрито, поділитися своїми маленькими історіями успіху. Тренера багато розповідали на теми «Просування жінок в сферу прийняття рішень» та «Інструменти розвитку локальної громади». Під кінець заходу, тренери підвели підсумки роботи трьох днів, надали учасницям корисні поради, кожна учасниця висловила своє враження та емоції від тренінгу. Команда ІСКМ продовжує отримувати цікаві, вмотивовані та наповнені почуттями відгуки від учасниць, за що ми щиро дякуємо.

ІСКМ