Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Висновки аудитів

Знайди себе в професії, професію в собі

Дискусії відносно місця та ролі клубних установ в суспільстві особливо в умовах децентралізації продовжуються… Будинок культури сьогодні може бути набагато ширшим поняттям, ніж декорація певного заходу. А що, як він стане місцем творення сучасної народної культури, центром життя громади, майстернею для нових відкриттів, простором з певною атмосферою? Або платформою для виходу в інші контексти?

Для пошуку відповідей на ці та інші питання і з’явилась ідея провести семінар для клубних працівників на тему «PROFI quest» основний меседж якого «Знайди себе в професії, професію в собі» . Відбувся він 5 жовтня 2016 року на базі Добронадіївського, Червонокам’янського та Попельнастівського сільських будинків культури. В семінарі брали участь 26 директорів, художніх керівників сільських будинків культури та завідувачів сільськими клубами Олександрійського району.

Це пошук змісту і нових форм роботи, пошук шляхів співпраці і однодумців, нових просторів для спілкування і діяльності, пошук нових партнерів, нових друзів і приємних вражень. І цей пошук ще буде продовжуватись…. Ми свідомі того, що перш ніж досягти змін і поставленої мети, сформувати концепт клубу майбутнього треба пройти через «море» навчань, дій, апробувань, пам’ятаєте як в казці підеш наліво наткнешся на випробування, направо на сподівання, а прямо підеш, успіх знайдеш. І ми вирушили…

Команда клубників на «Платформі змін» - ( Олександрійський районний будинок культури), ознайомившись з форматом проведення семінару, отримавши карту-навігатор та конверти з ребусами-завданнями знаходила осередки культури (ОК) в районі одержуючи такі орієнтири:
1. «Клубна тусовка» - обмін досвідом, як будують соціальне партнерство Будинок культури=бібліотека=школа в організації заходів для дітей та підлітків (Добронадіївський сільський будинок культури ).
2. «Центр екстремальної творчості» - знайомство з жіночим колективом пісні і слова «Екстрим», який реалізує себе в творчості та бізнесі (Червонокам’янський сільський будинок культури ).
3. «Віче Взаємодії» (Попельнастівський сільський будинок культури).

Потім всі учасники перемістились на дискусійний майданчик, де порушували питання:

Взаємодії влади, установ культури, громад, в майбутнє разом. Пилипенко А.В. – начальник відділу культури і туризму Олександрійської райдержадміністрації. Єлсукова Ю.С. директор Олександрійського районного будинку культури.

Інноватики в клубі: пошук рецептів від кризових явищ.Тетяна Шоколова, художній керівник Олександрійського районного будинку культури, знайомила з Програмою «Академії гідного життя» та Презентацією проекту «Акорди творчості й добра» ), що реалізовувався в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», за адміністрування ГО «Територія успіху» та фінансової підтримки Європейської Комісії в Україні. Загальноукраїнське адміністрування проекту здійснювала ГО Центр «Жіночі перспективи» м. Львів.(2015-2016р.р.) в Березівській громаді. Ратушняк Д.М.- директор Березівського сільського будинку культури, керівник проекту.

Учасники семінару отримали роздаткові матеріали . Це буклети : «На струнах творчості й добра звучать березівські акорди» по результатах реалізації проекту «Акорди творчості й добра» в Березівському СБК; «Світлі промені творчості: Повертайтеся живими» (за підсумками заочного дитячого конкурсу малюнку присвяченого воїнам АТО), методичні рекомендації по організації заходів до дня Захисника України, туристичний маршрут «Коровай дружби запрошує» .

Творча толока об’єднала всіх учасників на майстер-класі зі соломоплетіння від Світлани Піскової по колективному створенню символічного снопу-Успіху клубних працівників Олександрійщини - Світлана Піскова директор Новопразького СБК№1.

Клубна справа в Україні зараз потребує якісних змін, а не косметичної модернізації. Ми вважаємо, що в основу трансформації галузі мають бути покладені зміни у професійній свідомості та у менеджменті на всіх рівнях. При цьому, головним ресурсом ми вбачаємо активного професіонала, який творчо і повноцінно використовує всі можливості (і посадові, і громадські) заради реалізації потенціалу клубних установ як соціальних інституцій.


 

Тетяна Шоколова– художній керівник

Олександрійського РБК, президент ОРБІКЦ.

 

 

 

 

ІСКМ