Найменування юридичної особи – Громадська організація "Кіровоградське обласне об’єднання громадян «Інститут соціокультурного менеджменту". \nКод ЄДРПОУ - 26114563. \nНомер рахунку -UA853510050000026005501684800.\nПризначення переказу - Безповоротна фінансова допомога\n
\n\n


Командою Інституту соціокультурного менеджменту починаючи з 1999 року розроблено 127 видань: посібники, тренінгові програми, бюлетені, інформаційні збірки, звіти тощо. Друковані версії видань, а це близько 72000 примірників, розповсюджені по бібліотеках нашої країни. Кожне видання безкоштовно доступне в електронному вигляді на сайтах ІСКМ.

ЯКІ ВИДАННЯ ВАРТО ПРОЧИТАТИ ГРОМАДСЬКОМУ АКТИВІСТУ?

З поміж усіх наших видань, ми хочемо виокремити п’ятірку, що мають доволі високий індекс цитування серед науковців за даними наукометричної бази Google Scholar (Гугл Академії).

Видання, як методичні інструменти, стануть корисними у роботі для бібліотекарів, працівників будинків культури, громадських активістів, які займаються розвитком культурного осередку в громадах.

1. Видання «Цільові програми та механізми по забезпеченню прозорості у процесі їх реалізації», що має 44 посилання в Google Scholar.

Рік видання 2010. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Навчальний посібник дає уявлення про теоретичні та практичні аспекти програмно-цільового методу управління на регіональному рівні. Особливий акцент зроблено на методиці забезпечення прозорості процесу реалізації цільових програм та залученні громадськості до цього процесу. Видання стане корисним порадником виконавцям цільових програм та їх клієнтам.

2. Видання «Технологія оцінки соціальних програм та проектів», що має 24 посилання в Google Scholar.

Рік видання 2007. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Розробка посібника здійснена за підтримки Фонду Стефана Баторія в рамках проекту «Вдосконалення системи розробки та оцінки соціальних програм». Видання складається з наступних розділів: теоретичні основи оцінки соціальних програм та проектів; основні етапи оціночної діяльності; додатки.

3. Видання «Центр місцевої активності для розвитку громад», що має 17 посилань в Google Scholar.

Рік видання 2012. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Спираючись на практичний досвід нашої організації та діяльність наших партнерів, що поділяють нашу точку зору, ми розробили наступне видання на поміч громадським активістам «Центр місцевої активності для розвитку громади».

–         Розвиток громади – основна мета діяльності громадського активіста

–         Центр місцевої активності як суспільний інститут розвитку громади

–         Анімація громадського життя як технологія розвитку громади

–         Соціальний капітал – індикатор розвитку громади

4. Видання «Центр місцевої активності на базі будинку культури: методологія та технологія розвитку територіальної громади», що має 15 посилань в Google Scholar.

Рік видання 2010. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Видання на основі закордонного та вітчизняного досвіду вирішення соціальних проблем на локальному рівні висвітлює теоретичні та практичні аспекти можливої адаптації будинків культури до сучасних потреб територіальних громад за рахунок впровадження концепції центру місцевої активності.

5. Видання «Інформаційне забезпечення процесу рішення соціальних проблем на місцевому рівні», що має 14 посилань в Google Scholar.

Рік видання 2003. Автори Абрамов Л.К., Азарова Т.В.

Дане видання містить такі розділи: рішення соціальних проблем на місцевому рівні; інформаційний простір та інформаційний обмін; роль інформаційного обміну у вирішенні соціальних проблем; інформаційний потенціал третього сектору; ЗМІ та громадянське суспільство; традиційні форми взаємозв’язку НДО та ЗМІ та ін. Підручник містить велику кількість вправ та завдань для самоконтролю.

КОРИСНА ПЕРІОДИКА ДЛЯ НДО

З 1999 року ІСКМ видає журнал «НДО-Інформ», який з роками удосконалювався, наповнювався новими розділами та сферами охоплення. Журнал займає свою нішу в громадському секторі, наповнюючи його новими випусками, які приходять на допомогу активістам громадських організацій, працівникам закладів культури, посадовцям органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, журналістам та всім, хто цікавиться суспільним життям сучасної України.

У журналів публікувалися порівняно унікальні матеріали від таких авторів, діяльність яких привнесла у громадських простір багато позитивних змін: Лев Абрамов, Руслан Краплич, Збігнієв Мерунськи (Польша), Анна Міодинська (Польша), Леонід Жовтило, Ірина Чемерис, Айдер Сеїтосманов, Олена Кваша, Олександр Солонтай, Олександр Корінний та інші. А також, кожен учасник/учасниця проектів ІСКМ  мали можливість розповісти про свої ініціативи, проекти, успіхи роботи із громадою. Детальніше.

ПРО ВИДАННЯ МОВОЮ СТАТИСТИКИ

Аби оцінити соціальний вплив розроблених видань, варто моніторити їх затребуваність і кількість звернень серед громадськості. На початку 2020 року, ми підвели певну статистику.

Якщо ми хочемо закріпитися в інформаційному просторі, ми маємо створювати якісний контент і не забувати про принципи академічної доброчесності. Що таке контент – це інформаційний матеріал у вигляді тесту чи відео. Створити інформаційний матеріал можна двома шляхами – написати власний авторський текст або здійснити рерайт.

Мрієте стати тренером? Або підвищити свою компетентність у тренерській діяльності? Наступний матеріал саме для вас!

Інститут соціокультурного менеджменту в рамках проекту “Школа громадської участі”, вже не один рік проводить навчання громадських активістів тренерській майстерності – випуски 2016, 2018, 2019 рр.  Цього разу ми підготували корисні поради тренерам-початківцям, а також, можливо, окремі рекомендації варто взяти до уваги і досвідченим тренерам.

1. Тренінг повинен проходити по стандартам

Секрет успішного тренінгу простий і складний одночасно. Якщо все узагальнити, секрет успішного тренінгу полягає у стандартах, за умов дотримання яких – тренінг завжди буде успішним та результативним. Ці стандарти є загальновідомими, але, на жаль, деякі тренери не завжди їх дотримуються.

30 листопада – 01 грудня2019 року за методою та з використанням досвіду Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич у м. Кривий Ріг провів курс Адвокації для 25 молодих громадських активістів за участі представників місцевого самоврядування, організований ГО «Агенція розвитку «Урбаністичне місто» за підтримки Товариства Лева за кошти Національного фонду демократії (NED). Важливо, що тренінг з адвокації відвідали й представники найбільших корпорацій, які зацікавлені співпрацювати з активною та відповідальною молоддю Кривого Рогу.

Результат від навчання на тренінгу залежить не тільки від готовності учасників освітнього процесу сприймати матеріал, але і від майстерності, професіоналізму тренера безпосередньо при проведенні тренінгу. Тренерська діяльність – клопітка праця і потребує вдосконалення техніки подачі матеріалу, вміння роботи з аудиторією, адаптації до потреб та умов проведення тренінгу.  Громадський сектор динамічний, постійно поповнюється новими напрямками розвитку громадянського суспільства і бути у потоці змін професіоналом своєї справи не аби як важливо. Тому Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) вже в третє здійснив професійну підготовку тренерів за методикою ТоТ. Мова не йде про техніку викладання якоїсь суспільно-значимої тематики, мова про відточення майстерності проведення тренінгу за високими стандартами.