Кропивницький, Україна adm.iscm@gmail.com

Новини

Editor's Choice

Саме так можна сказати про тренінг «Просування власних послуг в мережі Інтернет», що відбувся 12.08.22 в м. Кропивницький в рамках проєкту Інституту соціокультурного менеджменту(ІСКМ) «Адаптація через культуру» *. Учасницями тренінгу стали 16 жінок-переселенок, які раніше проходили навчання з перукарської майстерності та масажу. Ці події широко висвітлювались ЗМІ, зокрема, такими як, Суспільне Кропивницький , Телеканалом Вітер та сайт ІСКМ.  Тренеркою на заході стала відома експертка Олена Кваша.

Під час навчання розглядались теми, вивчення яких допоможе учасницям просувати власні послуги та бути успішними, а саме:

  • Що таке інформація? Різновиди інформації.
  • Повідомлення. Типи повідомлень
  • Цільова аудиторія. Де її шукати?.
  • Готуємо повідомлення для соціальних мереж.
  • Що не треба робити в соціальних мережах?
  • Що таке віральний контент?

Навчання відбувалось в інтерактивної формі та позитивної атмосфері. Чудовим доповненням тренінгових сесій став виступ «гостьового спікера» – підприємниці, директорки флористичної студії «Амелі» Варвари Діордієвої (м. Кропивницький) , яка розповіла про просування бізнес-ідеї в соціальних мережах «Шлях від ідеї до власного магазину».

По завершенню навчального заходу відбулись зустрічі-презентації:

 

*В межах проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», який впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Editor's Choice

Проєкт ІСКМ «Місцевий бюджет – спільна справа» на фінішній прямій. 29-30 вересня та 01 жовтня 2021 року було проведено заключні три вебінари в рамках онлайн-курсу «Цільові програми та механізми по забезпеченню прозорості у бюджетному процесі».

29 вересня 2021 року – «Механізми громадської участі в забезпеченні прозорості цільових програм».

Учасники та учасниці розглянули основні інструменті участі громадян, а саме громадські слухання, громадська експертиза, громадська рада, місцева ініціатива, консультації з громадськістю, загальні збори (проведення конференцій), інші (наприклад, бюджет участі, електронні петиції тощо). Окремо зупинившись на кожному з інструментів, група отримали більш повну інформацію та визначення понять. Зокрема, важливим механізмом реалізації громадського контролю, що забезпечує прозорість цільових програм, є громадські ради, які створюються при органах влади.

В Україні громадські ради почали функціонувати з 2004 р. Правова основа їх діяльності міститься в постанові Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення участі громадськості у процесі формування та реалізації державної політики», яка затвердила «Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики», «Положення про громадську раду при Кабінеті Міністрів України» та «Типове положення про громадську раду при центральному, місцевому органі влади». В цих документах підкреслюється, що громадські ради сприяють реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, а також забезпечують врахування громадської думки в процесі підготовки та організації виконання рішень органів виконавчої влади.

Інструменти громадської участі є дуже добрим засобом для реалізації жителями громад своїх конституційних прав. За задумом вони досконало допомагають вирішувати проблеми в громаді і покращувати якість життя. Проблема в тому, що, по-перше, жителі громад не до кінця знають як ними користуватися, по-друге, – те, що в них замало інформації про те, що відбувається в громаді і, зокрема, про впровадження інструментів участі. Тому дуже часто громадяни користуються ними впівсили, або ж дуже рідко використовують. І ще одне, – в багатьох випадках має місце брак довіри до інструментів участі, коли люди бачать якісь негативні приклади з боку влади. Наприклад, оголошено громадський бюджет, подано проекти, відбулось голосування, оголошено проекти, які перемогли, але їх не профінансовано наступного року. Пояснення чому так сталося знайшлися, але це вже не важливо, люди очікують на підтримку і фінансування своїх проєктів, натомість цього не отримують. В таких випадках люди втрачають до них (інструментів) довіру.

30 вересня та 01 жовтня 2021 року на двох частинах вебінару «Бюджети на місцях: реалії в часи пандемії» приділили увагу більш практичному розгляду та налізу документів. А саме  проаналізували, як приклад Статут територіальної громади м. Олександрія Кіровоградської області щодо віддзеркалення у ньому механізмів громадської участі, а також Аналіз документів Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області (рішення ради у поточному році щодо бюджету громади та цільових програм). також, до участі у заході було запрошено керівницю громадської організації «Флора» (м. Кропивницький) Людмилу Шестакову, яка поділилися досвідом їх організації щодо лобіювання програм на місцевому рівні з екологічних питань.

Всі учасники та учасниці отримали корисний матеріал, який допоможе в подальшій їх роботі, а також протягом жовтня 2021 року отримають сертифікати про проходження онлайн-курсу «Цільові програми та механізми по забезпеченню прозорості у бюджетному процесі».

*  – матеріал підготовлено в рамках проєкту «Місцевий бюджет – спільна справа», діяльність якого відбувається у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ІСКМ і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу

Editor's Choice

Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) оголошує конкурс на участь в онлайн- курсі «Цільові програми та механізми по забезпеченню прозорості у бюджетному процесі»*, який складається з 7 вебінарів тривалістю 90 хвилин кожен з липня по жовтень 2021 року:

Вебінар 1. «Сутність цільових програм та програмно-цільового підходу, участь громадськості в роботі з формування, обговорення і реалізації цільових програм».

Вебінар 2. «Методика експертизи та критерії оцінки бюджетних програм».

Вебінар 3. «Відкритість та прозорість влади як механізми покращення соціально-економічного розвитку регіону. Методика презентації програм».

Вебінар 4. «Зв’язок із громадськістю за допомогою ЗМІ».

Вебінар 5. «Механізми громадської участі в забезпеченні прозорості цільових програм».

Вебінар 6-7. «Бюджети на місцях: реалії в часи пандемії».

Editor's Choice

Інститут соціокультурного менеджменту (ІСКМ) оголошує конкурс на участь в навчальній програмі в рамках проєкту «Шляхи громадянської активності під час пандемії COVID-19», за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST) для громадських активістів та активісток, а також представників та представниць закладів культури Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської та Одеської областей.

«Шляхи громадянської активності під час пандемії COVID-19» це проєкт, що має на меті посилити здатність представників ОГС, закладів  культури сприяти  залученню громадян до активного громадянського життя на місцевому рівні до спільних змін в період пандемії COVID-19.

В рамках проєкту планується реалізація навчальної програми, яка включає:

  • проведення шести онлайн-заходів: 6 вебінарів з трьох тем – “Анімація громадської діяльності в період COVID-19” (2 частини); “Цифрові інструменти для реалізації громадських ініціатив в період COVID-19” (2 частини); “Використання інструментів громадської участі в період пандемії” (2 частини);
  • проведення трьох триденних офлайн-заходів: практичні тренінги в громадах для закріплення знань – «Реалізація громадських ініціатив умовах COVID-19»; «Онлайн-інструменти в діяльності громадських активістів в період пандемії»; «Механізми  громадської участі в період пандемії  COVID-19»;
  • випуск та розповсюдження двох видань (електронні версії).

Оскільки кількість учасників та учасниць обмежена (через ресурсні обмеження), відбір буде здійснюватися за конкурсом анкет. Для участі у конкурсному відборі необхідно заповнити анкету: Анкета на участь в навчальній програмі ІСКМ

Заповнену анкету необхідно надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 24:00 31 листопада 2021 року (у темі листа зазначити «Конкурс_Навчальна програма_ІСКМ»). Результати конкурсу анкет орієнтовно буде повідомлено до 08 листопада 2021 року.

Надсилаючи заповнену анкету, ви надаєте згоду на обробку персональних даних.

З будь-яких питань пишіть, будь ласка, на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або телефонуйте за номером +38 (067) 131 80 15 (Оксана Набока, координаторка проєкту).

Сторінка у Facebook:  Інститут соціокультурного менеджменту

Детальніше про проєкт

Дочірні категорії