Підтримати нашу діяльність
  АТ "УКРСИББАНК", МФО 351005, р/р 26005501684800 КООГ "ІСКМ", Код ЄДРПОУ 26114563 Призначення переказу: Безповоротна фінансова допомога
  Перша Статті за рубриками Розвиток громад Успішна жінка-лідер робить успішною усю громаду *

  Успішна жінка-лідер робить успішною усю громаду *

  Рейтинг Користувача: / 0
  НайгіршеНайкраще 

  Народившись в жіночому тілі ми, жінки, автоматично отримуємо стартовий пакет суспільних ролей: дочка – дружина – мати – господиня. На якомусь етапі життя ми ще й опановуємо професію і намагаємося робити кар’єру. І всі ці ролі потрібно з успіхом виконувати кожного дня. А чи маємо ми час аби займатися своїм розвитком - пізнавати себе, усвідомити свою жіночу природу, розвивати жіночі якості? Чи подолали стереотип, що бути хорошою матір'ю і гарною дружиною - єдине призначення жінки? Чи замислювались над тим, хто ми є насправді, чого ми хотіли б досягти, ким бути?

  Питання, як гармонійно поєднати ці жіночі іпостасі - в полі зору діяльності громадської організації «Олександрійський гендерний інформаційний центр», яка вже більше 10 років працює з жінками та допомагає їм реалізувати себе в різних сферах життя. Були різні проекти, що вирішували жіночі проблеми, здебільшого в родині. На сьогодні ж в центрі нашої уваги – жінка лідер, що розвивається сама і робить успішною свою громаду. Адже у кожній громаді є активні жінки. Але, здебільшого, вони не знають з чого почати, до кого звертатися і як реалізувати свої задуми. Тож проект «Активна жінка – успішна громада», можна сказати, дав жінкам старт у громадську діяльність.

  В чотирьох населених пунктах Олександрійщини створено Центри громадської ініціативи, в яких залучені експерти, психолог проводили тренінги з лідерства, адвокаціїї з жінками, які не просто хочуть розвиватися, а бути лідерками у своїй громаді. В рамках проекту жінки навчалися користуватися інструментами електронного урядування та електронної демократії, знайомилися з адміністративними послугами у новому форматі. Цими заходами ми хотіли мотивувати жінок для подальшого захисту своїх прав та інтересів громади, зокрема, шляхом створення громадських організацій та ініціативних груп.

  Було проведено відповідне навчання, під час якого надано детальний алгоритм створення та реєстрації громадської організації. Ми хотіли аби жінки почали проявляти ініціативу, аби вони не залишалися осторонь того, що відбувається в їхній місцевій громаді. Учасниці навчань, в кожному селі, разом з ініціативною групою, спробували розробити свою ідею: хтось хотів зробити парк, хтось дитячий майданчик. Їх вони й презентували на підсумковому ярмарку ідей. Важливо відчути, що тебе розуміють і підтримують, це не просто надихає, а стверджує в думці, що зміни реально зробити. В підсумку, центри громадської ініціативи діють, створено дві громадські організації, четверо жінок балотувалися у депутати місцевих рад, деякі пройшли, деякі ні, але ми вважаємо своїм успіхом, що вони зробили перший крок. Знайшли час для навчання, яке дало їм особистісний розвиток, отримали стимул до самовдосконалення та розвитку своїх лідерських навичок в громаді.

  Проект завершився, але тему жіночого лідерства повністю не охоплено. Щоб допомогти цим жінкам удосконалюватися і досягати успіху не лише в реалізації місцевих ініціатив, а й займатися бізнесом, йти в політику, розвивати громадські організації, виходити на Всеукраїнський рівень, ми реалізували проект «Жіночий кластер місце мого успіху». Ми вирішили дати жінкам можливість обрати, де б вони могли реалізуватися: в громадському секторі, в бізнесі, або обрати свій шлях. Розробили своєрідну менторську програму. Адже корисно поговорити з людиною, яка досягла успіху в тій чи іншій сфері своєї громадської, суспільної діяльності. З людиною, яка вже пройшла початкову стадію самореалізації, досягла успіху і може дати практичну пораду.

  До нашого проекту ми запросили п’ять жінок-менторів, які мають досвід в бізнесі, громадській діяльності, політиці. Саме під час коучинг-сесії «Секрети успіху: Як досягти цілей легко і швидко» наші жінки познайомилися зі своїми майбутніми менторами. Захід був розподілений на два етапи. У першому ми презентували проект, розповідали жінкам, які згодилися стати учасницями, про менторську програму та про заходи, які на них очікують. На другому етапі успішні жінки розповідали учасницям про себе і давали поради, як самореалізуватися, як мріяти і не просто мріяти, а зробити свою мрію реальністю. Вони переконували наших жінок в тому, що будь-яка мрія може бути досяжною. Потрібно лише наше бажання, аби її здійснити, не боятися, йти вперед і реалізовувати свої мрії.

  Наступний крок, кожна учасниця отримали розроблену нами програму менторства, де і вказала прізвище людини, чия допомога їй потрібна. Учасниці проекту отримали завдання. Вони повинні продумати, щоб вони хотіли запитати у свого ментора, які їм потрібні поради. До кінця проекту в них буде ще одне завдання - їм потрібно буде розробити план свого розвитку на рік, і в цьому їм допоможуть саме ментори. Жінки-ментори, зі свого боку, згодились підтримати учасниць, відповісти на декілька телефонних дзвінків (ми прописали це у програмі менторства), і, за бажанням, протеже і ментори зустрінуться на особистій зустрічі. Учасниці проекту мали можливість провести один-день зі своїми менторами за межами звичної атмосфери – на природі, біля води.

  Провели виїзний жіночий BarCamp «Жінка, яка створює». Під час інформаційної панелі «Жінка в політиці, бізнесі, НДО» обговорювали роль, можливості, міру успішності жіночої участі в різних сферах суспільної діяльності. Разом з менторами проекту, учасниці заходу в групах практично опрацьовували шляхи самореалізації жінок в бізнесі, політиці, громадській діяльності. В неформальній атмосфері опановували методики генерування життєздатних ідей, юридичні тонкощі виборчих кампаній на місцевому рівні, утверджувались в своєму дійсному призначенні під час позитивно-психологічного занурення «Свобода бути собою». І що найголовніше, кожна учасниця розпочала формулювати свій особистий план розвитку.

  Перше – це колесо життєвого балансу, потім заповітна мрія, спробували визначитись з наявними і потрібними ресурсами. Кожен етап обговорювався і аналізувався, як в групі, так і шляхом індивідуальних консультацій. Завершився проект своєрідною НеКонференцією «Жінка і політика VS Стереотипи». Ми зібрали жінок-учасниць проекту та успішних жінок нашого району, аби з ними поговорити про те, яке займають місце жінки у розвитку місцевих громад. Визначали рівень вкорінення в суспільному оточенні стереотипів про «традиційні ролі жінки» – кухня-сім’я-діти – й неспроможність приймати важливі політичні рішення. Спростовували такі стереотипні твердження як «Політика – чоловіче ремесло», «Жінка – «берегиня», «барбі»», «Жінка – «мати», чоловік «гаманець»». Використано методику фасилітації, аби визначити, які зміни, як би розвивалось суспільство аби жінка була президентом, головою верховної ради, міністром оборони. Проект завершено, але діяльність кластеру ми плануємо продовжувати, підтримувати жінок інформаційно, моніторити можливості, організовувати зустрічі, обговорювати досягнення, планувати спільну роботу.

  Плануємо подати проекту заявку з розвитку жіночого соціального підприємництва в нашому районі (в ході проекту з менторами розроблялась ідея квіткового бізнесу). Проекти мали позитивні відгуки в учасників, публікації в ЗМІ. Успішність і ефективність діяльності забезпечується ще й рівнем обізнаності і фаховості його виконавців. Особисто нам цей рівень забезпечує участь в проектах команди Інститут соціокультурного менеджменту: «Школа громадської участі-4», тренінг для тренерів (ТОТ). Це не лише знання, практичний досвід, спілкування з громадськими лідерами з усіх областей України і не тільки, це можна сказати міжнародний рівень. Навчання не просто надихає і мотивує до змін, як особистих так і громадській діяльності, а це ще й реальні інструменти впровадження і реалізації конкретних ініціатив. ІСКМ – це могутня інформаційна платформа для змін в місцевих громадах.

  * - матеріал із видання Навчання, яке веде до розвитку громад: Досвід двох освітніх проектів Інституту соціокультурного менеджменту

   

  Людмила Кривченкова та Любов Кан

  ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр»,

  м. Олександрія, Кіровоградська обл.

  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду