Підтримати нашу діяльність
  Найменування юридичної особи – Громадська організація "Кіровоградське обласне об’єднання громадян «Інститут соціокультурного менеджменту". Код ЄДРПОУ - 26114563. Номер рахунку -UA853510050000026005501684800. Призначення переказу - Безповоротна фінансова допомога
  Перша Статті за рубриками Розвиток громад Змінюючи себе та громади – будуємо відповідальне суспільство

  Змінюючи себе та громади – будуємо відповідальне суспільство

  Рейтинг Користувача: / 1
  НайгіршеНайкраще 

  В житті кожної людини, організації, країни бувають особливі події, які є певною віхою в розвитку. Активно залучаючи до них себе та інших ми стаємо невід’ємною частиною тих змін, які вже почали відбуватися, і головним завданням є те, щоб ці зміни були позитивними.

  Важливою подією для Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) став початок реалізації проекту «Участь через залучення», який виявився актуальним, адже дає відповідний інструментарій локальним громадським активістам, передусім по залученню людей до суспільного життя в умовах змін, пов’язаних з децентралізацією.

  Створення, так би мовити, комунікативного майданчика, де працівники закладів культури, громадські активісти мають змогу почути позитивний досвід вирішення соціальних проблем на локальному рівні, висловити власні думки погляди, а також завести нових друзів та партнерів.

  ІСКМ було виділено наступні завдання проекту:

  - розробити та реалізувати навчальну програму для громадських активістів, яка б дозволила їм залучати громадян до суспільних процесів на локальному рівні з трьох компонентів: Анімація громадської діяльності; Діяльність громадських активістів в умовах децентралізації; Розвиток громадських ініціатив в епоху діджиталізації;

  - активізувати роботу неформальної мережі локальних громадських активістів (соціальних аніматорів) та активізувати інформаційний обмін між ними;

  - інтенсифікувати інформаційний обмін з тематики проекту, зібрати, узагальнити та розповсюдити відповідні “історії успіху”.

  Проект розпочато 15 січня 2018 року і на сьогодні ми можемо поділитися наступними досягнутими показниками:

  - проведено два тренінги «Анімація громадської діяльності», де учасники та учасниці сформували загальне уявлення про соціальне аніматорство, його ролі у розвитку місцевої громади, про історичний розвиток соціального аніматорства, його сучасний стан за кордоном та перспективи розвитку в Україні. Окреслили понятійний апарат, що дозволив орієнтуватися в конкретних проблемах аніматорскої діяльності, у різних формах і видах, рівнях і етапах соціального аніматорства. Сформували технолого-методичний інструментарій, що дозволяє аніматору застосовувати, адаптувати і створювати традиційні та інноваційні методики і техніки з метою активізації процесів участі громадян у вирішенні проблем місцевого соціуму. Розвинули необхідні вміння та навички для ефективного виконання аніматорської діяльності.

  - проведено два тренінги «Діяльність громадських  активістів в умовах децентралізації», де учасникам та учасницям було роз’яснено про потоковий хід реформи децентралізації, перші досягнення і труднощі. Важливість використання стратегічного підходу до управління і розвитку територіальних громад. Сформовано вміння та навички моніторингу та публічного діалогу з органами місцевої влади з питань функціонування об’єднаних територіальних громад. Озброєно методикою проведення інформаційно-просвітницької кампанії у сфері реформи місцевого самоврядування, а також технологією використання проектного менеджменту в роботі об’єднаних громад.

  - учасниками та учасницями навчальної програми реалізовано 86 акцій/ініціатив, участь в яких взяли участь 8086 осіб;

  - підготовлено та розміщено на Youtube-каналі ІСКМ 14 відео-роликів за участю учасників та учасниць програми;

  - проведено 3 комунікативні зустрічі в громадах, метою яких було закріплення комунікативних зв’язків між громадськими активістами (соціальними аніматорами) та надання консультацій щодо проведення тих чи інших заходів/реалізації ініціатив в громадах.

  Проект «Участь через залучення» продовжує свою реалізацію до 15 серпня 2018 року. На учасників та учасниць чекають серія занять від експерту з діджиталізації щодо нових інформаційних технологій і підвищення рівня участі учасників та учасниць у функціонуванні відкритого інформаційного суспільства в Україні.

  Також заплановано проведення конференції «Участь через залучення», метою якої буде обговорення проблем, змісту, методів і перспектив роботи громадських активістів (соціальними аніматорами) задля формування їх громадянської свідомості і підвищення рівня участі в громадській діяльності на місцевому рівні; визначення позиції громадського активіста у сучасних суспільно-політичних умовах. Випуск та розповсюдження видання з «історіями успіху» від учасників та учасниць навчальної програми. Більш детальніше про діяльність проекту на сайтах ІСКМ (www.iscm.org.ua), «Центри місцевої активності України» (www.lacenter.org.ua), «Історії успіху діяльності НДО» (www.lac.org.ua).

  Слідкуйте за новинами проекту на сторінці ІСКМ у мережі Facebook та групі «Центри місцевої активності України».

  * Інформаційний бюлетень "НДО-Інформ"№2 (55), 2018