Перша Статті за рубриками Розвиток громад Доброчесність та єдність на Марсі

  Доброчесність та єдність на Марсі

  Рейтинг Користувача: / 1
  НайгіршеНайкраще 

   

  Чи досі ви стоїте у черзі за білетами на Марс? Громадський сектор України вже здійснив політ та освоїв там місцевість, до того ж, збудував там справжню демократичну державу. Державо-будівництво відбулося 28-29 жовтня 2017 року на космічному Форумі «Доброчесність та Єдність» у просторах IZONE (м. Київ) завдяки програмі «Долучайся» (ENGAGE), що фінансується Агенцією США з Міжнароного Розвитку (USAID) та впроваджується організацією Пакт в Україні. Представники Інститут соціокультурного менеджменту також долучилися до державотворення.

  Роланд Ковач (керівник програми ENGAGE) відкрив Форум «Доброчесність та Єдність», привітавши всіх учасників з унікальною можливістю вирішити долю на планеті Марс і створити там справжню державу. Всі були зацікавлені перебігом подій, оскільки до розбудови держави долучилися не політики чи можновладці, а громадські активісти.

  Розбудовою життєдіяльності на Марсі займалися близько сотні громадських активістів, які були умовно об’єднані у 20 соціальних (студенти, ЛГБТ, пенсіонери, люди з обмеженими можливостям та ін.) та професійних груп населення (медики, вчені, ЗМІ, чиновники, аграрії, малий та великий бізнес та ін.). Перед учасниками було поставлене завдання - прийняти важливі закони, які б зробили життя кращим, збалансували розвиток економіки та соціального життя, враховували інтереси кожного громадянина. Кожна група, у кожному раунді мала прийняти по три закони і знайти підтримку цих законів у інших групах. За процесом державотворення спостерігала команда суддів, яка оголошувала позитивний чи негативний вплив прийнятих законів на життя марсіанців. Рівень залучення учасників Форуму до процесу гри характеризувала графічна таблиця, що в свою чергу відображала, яка ж саме група є соціально активною і має підтримку серед інших. Тож найбільше законів було прийнято в підтримку діяльності групи вчених, аграріїв, екологів, ЛГБТ, митців та діячів культури.

  Після цікавої гри-симуляції, на Форумі розпочалося ток-шоу «Зрадонька» від ГО «Дивовижні». «Вечір «Зрадоньки» - то таке заповітне місце й час, де своїми зрадами (себто невдачами) ділитися можна і треба». Головне гасло вечора «#Переможи свою зраду». На заході виступали спікери, які ділилися своїм досвідом роботи з громадськістю, реалізації ініціатив з акцентом на певні невдачі та помилки, а також надавали практичні кейси як уникнути небажаної ситуації аби попереду була лише перемога.

  Другий день Форуму був присвячений розгляду основних питань залучення громадян до покращення життя країни та підтримки реалізації реформ. Юлія Курнішова (менеджер управління знаннями програми «Долучайся») представила результати USAID/ENGAGE Національного опитування щодо громадського залучення. Хотілося б відзначити декілька аспектів: Кожен другий українець вважає основними проблемами в країні: економічну ситуацію,боротьбу з корупцією та війну на Донбасі; двигуном реформ виступають органи державної влади; найбільший потенціал для залучення громадян мають питання, які безпосередньо їх стосуються (26% відсотків опитаних — якщо це матиме пряме відношення до моїх інтересів та інтересів моєї родини).

  Панельні дискусії на теми "Громадянського залучення" та "Громадянської освіти" були наступними в програмі Форуму. Подальша робота на Форумі перейшла від дискусій до практичного залучення учасників Форуму до обговорення важливих питань і пошуку можливих шляхів їх вирішення. Учасники мали можливість об’єднатися у групи за тематичними локаціями, що були направлені на розгляд реформи децентралізації, підвищення громадянського залучення, активізація молоді у суспільному житті та інших питань. Після завершення командного обговорення та фіксації на папері визначених проблем та пропозицій їх вирішення з певної тематики, учасники змінювали локацію й переходили до розгляду іншої теми. Модератор кожної локації презентував обговорення результатів попередньої команди новій.

  Отже, Форум надав можливість долучитися кожному учаснику до практичної симуляції творення того суспільства, до якого вони прагнуть. Це чудовий інструмент, який можна втілити в життя у громадах країни на локальному рівні. Якщо кожний громадянин буде брати активну участь у житті своєї громади, то загальна ситуація в країні в рази поліпшиться і підвищить рівень громадського залучення на національному рівні.  Останнє оновлення (Вівторок, 31 жовтня 2017, 12:30)