Перша Статті за рубриками Розвиток громад Березівські погляди на децентралізацію

  Березівські погляди на децентралізацію

  Рейтинг Користувача: / 3
  НайгіршеНайкраще 

  Село з великим потенціалом громадської активності — творчість, ініціатива, енергія. 5 серпня 2017 року в с. Березівка Олександрійського району Кіровоградської області Інститутом соціокультурного менеджменту було проведено круглий стіл “Європейський погляд на зміни в громадах”.

  Захід проводився Інститутом соціокультурного менеджменту в рамках проекту «Інформаційна підтримка реформування місцевого самоврядування» за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту «Просування реформ в регіони», що реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою».

  Громада прагне об’єднання, аби вивести життя на новий покращений рівень. Адже, наразі громадян зазначають, що: “У нас не має нічого, ні доріг, ні роботи, ні сільської ради, оце одні дівчата у бібліотеці та сільському будинку культури...Як нам щось зробить, щоб у нас була тут якась влада? Немає влади — не має в кого спитати, не має кому щось робити. Ми хочемо, щоб у нас був свій староста хоч би...”. У свою чергу, Леонід надав відповіді на посталі питання, що запевнили учасників у корисності створення об’єднаної територіальної громади: “В ідею децентралізації покладено те, що кожна людина повинна отримати послуги, система надання послуг має бути однаковою по всій країні”. Жителі с. Березівка мають можливість на обрання свого сільського старости та мати, ту людину, яка б представляла інтереси селян.

  Було обговорено як формується бюджет ОТГ — де беруться кошти. Разом з модераторами, учасники визначили, що чим більше буде створюватися робочих місць, тим більше буде іти податків і буде рости бюджет громади. На допомогу підвищення трудового потенціалу громади можна використати такий інструмент як кооперація. Саме створення кооперативів може сьогодні підняти занепале село, а також створення органів самоорганізації населення, зазначив Леонід.

  Отже, на заході лунали різні точки зору щодо децентралізації, але попри всі перешкоди, громадяни готові до об’єднання і вбачають у цьому нагальну потребу. На думку учасників, розвиток громади можливий за активної участі жителів у всіх процесах суспільних перетворень.

   

   

  Останнє оновлення (Субота, 05 серпня 2017, 16:59)